Torbato "Terre Bianche" DOC 2015
Sella&Mosca
Torbato "Terre Bianche" DOC 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Torbato "Terre Bianche" DOC 2015

Sella&Mosca

Tato starověká místní odrůda byla Féničany převezena do Španělska, avšak později se dostala zpět na Sardínii během španělské nadvlády. Má žlutý nádech slámové barvy – díky krátkému kontaktu se slupkami během fermentace. Jeho intenzivní ovocitá vůně se pomalu rozvíjí do skutečné složitosti a přechází na suché, svěží patro. Zaznamenáme rozkvetlý jabloňový sad a přehršli exotických plodů s notnou dávkou minerálních podtónů. Je to víno s velkou osobností.

Tento ročník nebyl doposud hodnocen. Prohlédněte si, jak byl hodnocen ten minulý.

  • Vinibuoni****

Doporučení v gastronomii: Sardská pasta Fregola se slávkami a krevetami.

Hodnocení zákazníků*****
Recenze (1)
Odrůda:Torbato
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 290 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Sardská pasta Fregola se slávkami a krevetami.

Odrůda:Torbato
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%

Recenze Torbato "Terre Bianche" DOC 2015

  • Josef, Přidáno: 1.3.2014 20:38
    Víno, které se díky svěžesti pije samo. :-) Vychutnal jsem si ho spolu se sledi opečenými na másle.
Více o vinařství
Sella&Mosca
Vinařství Sella e Mosca vzniklo v roce 1899, kdy inženýr Ermineo Sella, synovec státníka jménem Quintino Sella začal s exkavací v I Piani poblíž Alghera v provincii Sassari na severozápadě Sardinie. To byl obrovský počin vzhledem ke skalnatému půdnímu podloží složeného z vápence, pískovce a hornin vulkanického původu, které bránilo řádnému odvodnění. Se svým partnerem, právníkem Edgardem Moscou, uviděl potenciál vybudovat na tomto místě vinařství a jejich společný projekt byl dokončen v roce 1903. Dodnes zde zůstává kouzlo původního vinařství, přesto, že bylo od této doby několikrát zrekonstruováno. Oba zakladatelé byli egyptologové, což je důvod, proč logo obsahuje reference k lisu ze Staré říše Egypta. Nyní je tato firma nejvýznamější výrobce vína na Sardinii, s celkovou rozlohou 650 ha, na kterých se pěstuje mnoho místních odrůd jako je např. Torbato. Vinařství pracuje výhradně v biorežimu a za jeho zásluhy získalo od Gambero Rosso v roce 2013 ocenění Cantina dell'Anno (vinařství roku). Majitel: Gruppo Campari Enolog: Giovanni Pinna Consultant: Beppe Caviola Roční produkce: 7 600 000 lahví Rozloha: 571 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.