Valtellina Superiore "Sassorosso Grumello" DOCG 2013
Nino Negri
Valtellina Superiore "Sassorosso Grumello" DOCG 2013
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Valtellina Superiore "Sassorosso Grumello" DOCG 2013

Nino Negri

Grumello je jedním z pěti tzv. grands crus oblasti Valtellina a vinice Sassorosso leží v nadmořské výšce 450 m, kde se na jejích strmých stráních s kamenitými terasami pěstuje odrůda Nebbiolo, zde nazývaná Chiavennasca. Je hluboké granátové barvy, ve vůni nás ohromí květnaté aroma, zejména suchých květů a slamněnek, s nádechem exotického koření. Jeho koncentrovaná chuť se vyznačuje plností a pevnou strukturou s mírně zemitou koncovkou.

Doporučení v gastronomii: Hříbky s polentou.
Odrůda:Nebbiolo
Zrání:v dubových sudech různých velikostí
Obsah alk.:13,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 375 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Hříbky s polentou.
Odrůda:Nebbiolo
Zrání:v dubových sudech různých velikostí
Obsah alk.:13,5%

Recenze Valtellina Superiore "Sassorosso Grumello" DOCG 2013

Více o vinařství
Nino Negri
Není příliš snadné dostat se do oblasti Valtellina v provincii Sondrio, která leží v podhůří Alp chráněná před větry ze severu, ale odbočení z dálnice Brennero-Modena přes malebné Dolomity se zaručeně vyplatí. Toto historické vinařství se sídlem na zámku Quadrio v centru města Chiuro založil v roce 1897 Nino Negri. V letech 2012/13 bylo jmenované časopisem Wine Spectator jako jedno ze sta špičkových italských vinařství. Vinice se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná. Dokonce i vinobraní zde probíhá za pomoci helikoptéry. Nosnou odrůdou je Nebbiolo (lokálně známá pod názvem Chiavennasca). Tradiční a moderní technologie ve vinařství se zde vzájemně prolínají a nedávno staré obří dřevěné sudy nahradilo 1500 francouzkých „bariků s velkokapacitními tanky z nerez oceli. Casimiro Maule je enologem vinařství již od roku 1971 a v roce 2007 byl jmenován publikací Gambero Rosso vinařem roku. "Nino Negri je symbolem hrdinského vinohradnictví, jehož emoce se odrážejí v obsahu sklenky..." píše ročenka D'Agata & Comparini. Majitel: Gruppo Italiano Vini Enolog: Casimiro Maule Roční produkce: 800 000 lahví Rozloha: 184 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.