Vernaccia di San Gimignano "Le Grillaie" DOCG 2014
Melini
Vernaccia di San Gimignano "Le Grillaie" DOCG 2014
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Vernaccia di San Gimignano "Le Grillaie" DOCG 2014

Melini
Vernaccia je vyrobené z ručně sbíraných hroznů, kvašených na slupkách po lehkém lisování vzniká víno delikátní světle zlatavé
barvy se zelenkavými odlesky. V buketu Vernaccia se odráží kytice voňavých květů s dotekem medu a exotického ovoce. Chuť je plná, komplexní a vyrovnaná s dochutí broskví a mandlí.
Grillaie je vinice plná cvrčků (Gryllus-gryllus), kteří milují ty nejslunnější polohy odkud hrozny pro výrobu tohoto vína pocházejí.
  • Bibenda (AIS)***
Doporučení v gastronomii: Se slávkami a jinými dary moře.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (1)
Odrůda:Vernaccia di San Gimignano
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 199 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Se slávkami a jinými dary moře.
Odrůda:Vernaccia di San Gimignano
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%

Recenze Vernaccia di San Gimignano "Le Grillaie" DOCG 2014

  • Lubomír, Přidáno: 2.1.2016 13:39
    výtečné víno s příjemnou vůní a chutí
Více o vinařství
Melini

Toto vinařství je nejvíce spojováno s Toskánskem. Vzniklo v roce 1705 – o pět let dříve, než vstoupil v platnost dekret ohraničující produkci Chianti. Tehdy se rodina Melini, bohatí podnikatelé z Val di Sieve, rozhodla začít s moderním vinařením a v Pontassieve založila firmu Melini, která se během 19. století stala jednou z největších hráčů při vytváření celosvětově proslulého jména Chianti. To si postupem času získalo nejprve enormní popularitu a jako jedna z nejvěhlasnějších světových značek vín se rozšířila do 50 zemí světa. Později přišel úpadek díky vínům podřadné kvality, která přicházela na trh v proslulé láhvi opleténé lýkem zvané fiasco a vydávala se za echt Chianti. Paradoxně to bylo právě toto fiasko, které přispělo k zavedení legislativy DOC (Denominazione di Origine Controllata) za účelem zvýšení kvality, které se podařilo v 60. letech minulého století. Uskupení Melini dnes vlastní celkem pět farem v zónách Chianti a Chianti Classico. V průběhu minulého století je zakoupil koncern Buitoni, poté Martini & Rossi, než se stalo součástí Gruppo Italiano Vini.

Majitel: Gruppo Italiano Vini
Enolog: Marco Galeazzo
Roční produkce: 4 000 000 lahví
Rozloha: 145 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.