Chianti "Monrosso" DOCG 2018
Tip
sommeliera
"Chianti mimo zónu Classico mohou tvořit až z 30 % jiné odrůdy než Sangiovese. V tomto případě je ve víně malá příměs lokální odrůdy Canaiolo a také Merlot, který podporuje příjemný ovocný charakter vína."

Castello di Monsanto

Chianti "Monrosso" DOCG 2018

Recenze (1)

0,75 l

280 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Druh
Chianti
Zrání
12 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
80 % Sangiovese, 10 % Canaiolo, 10 % Merlot

Víno pochází z vinic, které Castello di Monsanto vlastní v rámci oblasti Chianti Colli Senesi. Ve skleničce zaujme pěknou rubínovou barvou s fialovými odlesky. Vůně je typická pro Chianti, středně výrazná, s tóny zralého červeného ovoce a jemnou stopou tabáku. V chuti je Monrosso elegantní, dobře strukturované, s příjemnou kyselinkou a přetrvávajícími tóny červeného rybízu, malin nebo tmavých třešní.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Sklep: Po odstopkování probíhá vinifikace v nerezových tancích. Před nalahvováním víno prochází jemnou filtrací a zraje 12 měsíců ve velkých sudech o objemu 38hl. Láhev je uzavřena přírodním korkem.

Kdy vypít: 2021 - 2023

Doporučení v gastronomii: Zvěřina a různé úpravy hovězího masa.

...

Castello di Monsanto

Vinařství Castello di Monsanto založil v roce 1960 milánský textilní magnát Aldo Bianchi, který byl totálně okouzlen nádherným pohledem na zvlněnou krajinu Val d’Elsa z terasy Castello di Monsanto. Hospodářství koupil a začal ho se svým synem Fabriziem přeměňovat ve vinařství. Castello di Monsanto utvářelo moderní historii oblasti Chianti Classico, velmi brzy přestalo používat pro výrobu Chianti příměs bílých odrůd, jako první například začalo v Chianti uvádět na etikety prestižní cru, když vytvořilo dnes ikonické víno „Il Poggio“. Od roku 1989 vedení vinařství postupně převzala charismatická Laura Bianchi, která úspěšně navazuje na odkaz svého otce a dědečka. Podle Roberta Parkera je Castello di Monsanto „měřítkem pro výšky jakých Chianti může dosáhnout.“

Tip
sommeliera
"Chianti mimo zónu Classico mohou tvořit až z 30 % jiné odrůdy než Sangiovese. V tomto případě je ve víně malá příměs lokální odrůdy Canaiolo a také Merlot, který podporuje příjemný ovocný charakter vína."

Ohodnoťte tento produkt

  • Monrosso tradičně příjemné a vhodné k italským jídlům,ale i slušná sólovka pro družné pitíčko se znalými lidmi. Opět 1ě ročník velmi povedený.
    Žák, přidáno 13. 2. 2015 10:05
Více recenzí ↓

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.