Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne

Hodnocení vín

Hodnocení vín z Itálie

Náš tým pečlivě vyhledává hodnocení jednotlivých vín v naší nabídce předními vinnými kritiky a ročenkami publikovanými v Itálii. Objeví-li se v jedné z osmi předních italských publikací u některého vína hodnocení, o kterém byste měli vědět, abyste si učinili obrázek o kvalitě nabízených produktů, bude vždy u příslušného vzorku uvedeno.

Stručný popis jednotlivých ročenek a jejich hodnocení
 

1.

Gambero Rosso

Gambero Rosso (neboli „Červená kreveta“) je tzv. „instituce“, která vznikla před 26 lety.
Je to komplexní, objektivní a kompetentní průvodce italskými víny o cca 1025 stranách. Světový tisk hodnotí publikaci Gambero Rosso Vini d'Italia jako nadstandardní ročenku italských vín moderní doby a degustátorovu "bibli".
Gambero Rosso uděluje oceněným vínům tzv. bicchieri (skleničky), přičemž nejlepší ocenění tre bicchieri je ocenění nejvyšší, které z 20 000 hodnocených vín od více než 2000 producentů v roce 2014 získalo pouze 415 vín (Tre Bicchieri® 2014). Každoročně v říjnu Gambero Rosso s velkou slávou veřejně odtajňuje svůj seznam nejlépe oceněných vín na další rok.

dobré víno
velmi dobré víno
velmi dobré víno, účastník rozstřelu
š
pičkové víno v dané kategorii


Kromě seznamu vín se třemi skleničkami uděluje Gambero Rosso také následující ocenění, která v roce 2014 získala následující vína a vinařství:

- červené víno roku (Amarone della Valpolicella Classico "Calcarole" 2009 – Guerrieri Rizzardi)
- bílé víno roku (Alto Adige Pinot Bianco "Sirmian" 2012 – Cantina Nals Margreid)
- bublinky roku (Alta Langa Brut Zero 2007 – Enrico Serafino)
- sladké víno roku (Orvieto Cl. Sup. Muffa Nobile 2010 – Barberani)
- vinařství roku (Colle Massari, Toskánsko)
- nejlepší výkon kvalita:cena (Bianco Maggiore 2012 - Rallo)
- vinohradník roku (Alessandro Princic)
- nováček na trhu (Pala)
- cena za udržitelné vinohradnictví (Salcheto)

Všechny italské vinařské regiony jsou seřazeny tradičně od severu k jihu, vinařství v jednotlivých regionech jsou pak uvedena v abecedním pořadí.

Web: www.gamberorosso.it

2.
BIBENDA - Associazione Italiana Sommelier (AIS)

Organizuje vysoce kompetentní profesní kvalifikační kurzy pro sommeliery a mnoho dalších vzdělávacích aktivit, setkání na vysoké úrovni s hodnotiteli mezinárodního věhlasu, tematické ochutnávky, semináře.

Tato sommelierská associace je zároveň i vydavatelství – Bibenda Editore, které publikuje ročenku Il libro guida ai migliori vini e ristoranti (ASI) neboli Průvodce nejlepšími víny a restauracemi (Associace sommelierů Itálie)

Ročenka associace sommeliérů o 2050 stranách, která obsahuje přibližně 20 000 vín hodnotí 100-bodovým systémem, kdy nejvyšší rating, které může víno získat je tzv. cinque grappoli neboli pět hroznů.

74 - 79 bodů
80 - 84 bodů
85 - 90 bodů
91 – 100 bodů

Všechny italské vinařské regiony jsou seřazeny tradičně od severu k jihu, vinařství v jednotlivých regionech jsou pak uvedena v abecedním pořadí.

Web: www.bibenda.it

3.
Guida Oro – I Vini di Veronelli
Zlatý průvodce – Luigi Veronelli

V ročence "Vína Itálie", tzv. Veronelli ročence, která letos vyšla již po šestadvacáté, je každoročně zalistováno přes 2000 vinařství s produkcí více než 8000 jednotlivých vín, která jsou posuzována podle přísných kritérií.

Luigi Veronelli se narodil v roce 1926 v Miláně. Poté, co vystudoval humanitní vědy a filozofii, publikoval v padesátých letech spolu s filozofickými a politickými listy s velkým úspěchem i články v kulinářském časopise "Gastronomo". Veronelli se etabloval jako znalec vína a gastronom a spolupracoval s předními italskými šéfkuchaři. Jeho články byly často publikovány v národních i mezinárodních novinách a časopisech. Od roku 1990 vydal znovu řadu eno-gastronomických publikací a průvodců. Luigi Veronelli žil až do své smrti v roce 2004 v Bergamu. V jeho práci dnes pokračují Gigi Brozzoni a Daniel Thomases.

Tato ročenka o cca 850 stranách používá 100-bodovou hodnotící tabulku. Rovněž používá systém jedné až tří červených hvězdiček, které se udělují dobrým, velmi dobrým, resp. výborným vínům. Tři modré hvězdičky se udělují tomu ročníku vína, které i v minulých edicích získalo vždy vysoké ocenění, a to nejméně 93 bodů. Symbol žlutého sluníčka znamená víno, které na degustátory udělalo silný dojem, červený trojlístek pak značí víno dobré až excelentní kvality, které je v ročence zalistováno poprvé.

Všechna vína jsou rozdělena do jednotlivých cenových kategorií, na zřetel se bere také typ školení a potenciál archivace. Čtenář zde rovněž najde informace o vinohradnictví, rozloze vinic, výnosech, pěstovaných odrůdách a způsobu vinifikace. Díky doplňku, jakým je tzv. hit-seznam je ročenka Veronelli-Guide velmi užitečným průvodcem italskými víny.

Web: www.seminarioveronelli.com

4.
Slow Wine Slow Food Editore

Ročenka Slow Wine, kterou vydalo nakladatelství mezinárodního hnutí, které v roce 1989 založil italský novinář Carlo Petrini, Slow Food*] se sídlem v Bra v Piemontu. Je to první nezávislý průvodce italskými víny, který vychází od roku 2010 v italštině a od roku 2011 v angličtině.
Popis každého vinařství znázorňuje tři klíčové oblasti – život, vinice a vína (vita, vigne, vini) – což uvede čtenáře do zákulisí vinařství a k představení osobností stojící za výrobou vína, k návštěvě jejich vinohradů a konečně i k představení a popsání jejich vín. Řada symbolů znázorňuje různé atributy, kterými se výrobce vyznačuje nebo pověst, kterou si vydobyl. Šnek, což je symbol hnutí Slow Food, signalizuje vinařství, jehož filosofie se ztotožňuje s filosofií Slow Food. Láhev znamená produkci konzistentní kvality napříč hodnoceným sortimentem, Euro symbol upozorňuje na excelentní výkon mezi kvalitou a cenou. Oceněná vína se pak rozdělují na Víno Slow, Velké víno a Víno pro každý den.
Vinařství jsou v ročence Slow Wine uvedena v alfabetickém pořadí podle jednotlivých vinařských obcí v jednotlivých regionech. U každého vinařství je uvedena rozloha vinic, počet vyrobených lahví a jméno sklepmistra.

Slow Wine 2014 lze zakoupit na www.amazon.com a zkušební verze 2014 je k dispozici ke stažení v Apple store, včetně 200 vín ze seznamu Víno pro každý den.

Web: www.slowfood.com

5.
I Vini d’Italia Le Guide de l‘Espresso

Le Guide de L'Espresso je ročenka italských vín o cca 770 stranách určená pro koncového uživatele. Čtenář zde najde seznam 2000 vinařství s celkem 8200 ohodnocených vín, z nichž přibližně 1000 je s vynikajícím poměrem ceny:kvality. Systém hodnocení je 20-bodový, který je zjednodušen uvedením počtu "lahví", a to následovně:

12 - 13 bodů
13,5 - 14,5 bodů
15 - 16 bodů
16,5 - 17,5 bodů
18 - 20 bodů 

Navíc tato ročenka uděluje hvězdičky * – *** těm vinařstvím, která dosáhla alespoň jedné z následujících zásluh:
- vysoká kvalita
- reprezentativnost daného teritoria nebo apelace
- přítomnost definovaného stylu, který je rozpoznatelný a stabilní v průběhu času

Všechny italské vinařské regiony jsou seřazeny tradičně od severu k jihu, vinařství v jednotlivých regionech jsou pak uvedena v abecedním pořadí.

6.
VINIBUONI d’Italia Touring Editore
Autochtonní vína v Itálii, Chorvatsku a Slovinsku

Ročenka o cca 770 stranách popisuje vína ze všech 20 italských vinařských regionů a jako bonus navíc přidává vína sousední chorvatské Istrie a slovinského Primorje.

Hodnotí hvězdičkovým systémem, a to následovně:

víno korektní a dobré
příjemně pitelné víno
velmi dobré víno, které reprezentuje svůj styl a charakter
výborné harmonické víno, s elegancí a finesou

Ročenka VINIBUONI navíc uděluje vínům oceněným čtyřmi hvězdičkami velkou zlatou hvězdičku (Golden Star) a zlatou korunku (Corona). Golden Star získají ta vína, která byla nominována do rozstřelu o korunku, zatímco korunka Corona se uděluje těm italským vínům par excelence vybraných na základě otevřeného hlasování většiny degustátorů v závěrečném kole. Vínům se silnou identitou, tělem, elegancí a harmonií. Tato vína jsou uvedena v separátních seznamech na samém začátku tohoto průvodce.

Všechny italské vinařské regiony jsou seřazeny tradičně od severu k jihu, přičemž přidanou hodnotu tvoří vína Istrie a slovinské Primorske oblasti. Vinařství v jednotlivých regionech jsou pak uvedena v abecedním pořadí. 

7.
DANIELE CERNILLI – DOCTOR WINE 

V roce 2014 první edice zbrusu nové ročenky průvodce po italských vínech. Vydává ji nakladatelství Mondadori pod názvem Guida Essenziale ai Vini d'Italia 2015.

Autorem je Daniele Cernilli, známý také jako Doctor Wine.

 

Daniele Cernilli se narodil v roce 1954 v Římě, kde vystudoval filozofii a pracuje zde jako profesionální novinář. Spolupracoval s řadou vinných publikací a mimo jiné přispívá do deníku Corriere della Sera a odborných časopisů jako je např. Spirito di Vino. Byl spoluzakladatelem slavného průvodce italskými víny Gambero Rosso, s jehož týmem pracoval od roku 1986 až do roku 2011. Rovněž publikoval několik knih a četné články o víně, za něž získal řadu ocenění, včetně titulu Maeastro Assaggiatore Onorario neboli „čestný mistr degustátor“, který mu byl udělen Asociací sommeliérů Itálie v roce 2013.

Nového průvodce italskými víny Daniele Cernili na svém blogu komentuje slovy: „Tato příručka posoudí vinařství v závislosti na jejich reputaci a významu, jinými slovy zda-li se jedná o ikonické nebo komerční záležitost,“ vysvětlil Cernilli. „Nebude to jen seznam největších či kultovních vinařství. Vína budou hodnocena na degustacích, které budou otevřené i širšímu publiku, a to 100-bodovým systémem a panelem složeným z deseti odborných kritiků. S celkovým počtem 871 vinařství a s 2500 vzorky vín se jedná o daleko menší obsah než má Gambero Rosso, ale zato je mnohem kompaktnější. Někdy méně znamená více.“

Web: www.doctorwine.it

 

8.
MIGLIORI VINI
Ian d’Agata & Massimo Comparini

Tato bilingvní ročenka je v pořadí již 9. vydáním autorské dvojice d’Agata & Comparini. Ian Domenico d’Agata je Američan italského původu a lektor masterského studia Food Sciences univerzity v New Yorku, zatímco Massimo Claudio Comparini je diplomovaný italský sommelier, wine writer a spolumajitel International Wine School v Římě.

Autoři ve svém hodnocení vína používají stobodovou stupnici, přičemž 95-100 bodů dostává víno výjimečné kvality a 90-94 bodů vynikající, exkvizitní víno.

Ročenka je rozdělena do tří částí:
- Vína severní Itálie
- Vína střední Itálie
- Vína jižní Itálie a ostrovů

Jednotlivá vína mají uvedené cenové relace, např. do 10 Eur, od 11 do 20 Eur, od 21 do 30 Eur, od 31-50 Eur a nad 50 Eur.

V roce 2014 byl udělen titul Víno roku, které získalo Alto Adige Feldmarschall von Fenner 2011 z vinařství Tiefenbrunner z Jižního Tyrolska. Rovněž byl oceněn výrobce titulem Vinařství roku, jenž putoval do vinařství Matteo Correggia z regionu Piemont.

Navíc je vybráno 15 vín, která jsou zalistována jako Top 15.

9.
Luca Maroni: „Annuario dei Migliori Vini“ Vydává LM v italštině „Průvodce nejlepšími víny“

Luca Maroni (nar. v Římě 1961) mezi lety 1988 a 2011 ohodnotil více než 200 000 vín a publikoval 57 knih o víně a 75 vydání vinařského časopisu, včetně mj. spolupráce na dílech, která vydal Luigi Veronelli a článků „l’Etichetta“, newsletter „Ex Vinis“. V roce 1990 zakládá své vlastní vydavatelství a publikuje časopis „Degustátor vín“. V roce 1993 vychází první edice ročenky „Annuario dei Vini Italiani“, dále „Degustare il Vino“ a „Italská encyklopedie Treccani“ (1995). „Guida dei Vini Italiani“ (1996), jehož vydání v roce 1998 bylo přeloženo do anglického a německého jazyka. Od roku 1996 přednáší na univerzitě Conegliano a vinařském institutu v San Michele all‘Adige, také na Vinitaly, pro Asociaci sommelierů (ASI), konsorcium Brunello di Montalcino, asociaci vinařů v Piemontu, Trentinu aj. Od roku 2007 je profesorem senzorické analýzy a komunikací Masterského studia Food & Beverage Management na univerzitě v Římě. Za své kariéry získal mnohá ocenění, např. Golden Bacchus Award, National Prize of Culture Food, Marcus Aurelius Award a další.

Ročenka „Průvodce nejlepšími víny“ o cca 1350 stranách hodnotí objektivním způsobem vybraná vinařství, detailně popisuje jedno (dle LM nejlepší) víno a uvádí seznam dalších vín
v celém sortimentu produkce.

Regiony a vybraná vinařství v jednotlivých regionech jsou seřazeny abecedně a velmi přehledně. Systém hodnocení vín je podle stupnice, která má 99 bodů, dle následujících kritérií:
• C (consistenza) konzistence – max. 33 bodů
• E (equilibrio) harmonie – max. 33 bodů
• I (integrità) integrita – ma.x 33 bodů

Počet udělených bodů v jednotlivých kategoriích se poté sčítá. Je-li celkový počet bodů u „nejlepšího“ vína 89, znamená to, že v jednotlivých kategoriích získalo např. tento počet bodů: C 32 + E 29 + I 28

Každé víno je obodováno tímto způsobem a z uvedeného sortimentu vín se následně vypočítá aritmetický průměr, který je uveden v závěru hodnocení.

V ročence „Annuario dei Migliori Vini“ 2014 Luca Maroni ohodnotil 10 867 vín z 1 879 vinařství.

Web: www.lucamaroni.com

10.
Robert Parker

Robert McDowell Parker Junior (zkráceně Robert M. Parker Jr.) se narodil v roce 1947 v Baltimore, ve státě Maryland, USA. Tento vystudovaný právník si začal v roce 1975 zakládat poznámky o vínech, která ochutnal, oznámkoval stobodovou stupnicí (ta je poněkud odlišná od stobodového systému jaký o mnoho let později začala používat mezinárodní organizace O.I.V. se sídlem v Paříži) a záhy se odvážil své výsledky publikovat. Věděl, že nikdo jiný neochutná stejná vína stejným způsobem jako on, a tak nebude v pozici, aby někdo vzal jeho hodnocení v potaz. Vsadil na neznalost konzumentů a zdánlivou preciznost aritmetických hodnot a vyhrál jackpot! Kouzlo tištěného slova pak vykonalo zbytek práce. 

V roce 1978 vznikl na základě přímého mailingu newsletter s názvem „The Baltimore-Washington Wine Advocate", který byl v následujícím roce zjednodušeně pojmenován „The Wine Advocate“ neboli „Vinný advokát“. V té době měl tento plátek s dvouměsíční periodicitou již nějakých 500 předplatitelů (dnes jich čítá přes 50 000 v 37 zemích světa!).

Tyto dvouměsíční internetové reporty (předplatné činí 99 US dolarů ročně) a Ročenka mamutího rozsahu (přes 700 stran) jsou v současnosti „americkou biblí“ mnohého vínomilce. 

Parkerův průvodce se stal tak důležitou pomůckou, že jsou nákupčí vín v USA nyní totálně závislí na jeho hodnocení. Stejně jako v 60. a 70. letech měl divadelní kritik Clive Barnes z New York Times tak silný vliv na Broadwayi, kdy buď představení vyzdvihl nebo „zabil“, má dnes Robert Parker  podobný vliv na americký trh s vínem. Jak říká jeden newyorský majitel známého „liquor store“ obchodu v midtown Manhattan: „Jakmile tomu Parker dá přes 90 bodů, tak to víno neseženu a naopak dostane-li pod 90 bodů, tak ho neprodám!“

Mnozí pokládají Parkerův systém za tyranii, někteří jej naopak sledují nábožně, ba až fanaticky. Sběratelé vína Parkera milují, neboť případná pochybnost o jejich koupi zmizí a veškeré starosti jim spadnou z ramen, jakmile Parker vína ocení nejméně 90 body a jejich úspěch (a samozřejmě zisk) je zaručen!

Avšak kromě kritizování této „parkerizace“, jak se všeobecně fenomén Parker ve světě označuje, nesmíme zapomenout na fakt, jaký obrovský zájem o kvalitní vína (především v USA) tento systém vyvolal. To by se nikdy nemělo podcenit. Naopak, Robert M. Parker Jr. si za tento svůj počin zasluhuje velkou pochvalu!

Parkerův průvodce zahrnuje články o víně z pera autorů „Vinného advokáta“, co je nového ve světě vína, týdenní blog o víně, aktuality, připravované degustace, semináře, vyhledávací systém maloobchodníků, glosář vinařského názvosloví, systém hodnocení, odkazy na vzdělávací  portály a vinotéky. 

Parkerův bodovací systém:

Víno automaticky obdrží 50 bodů jako základ či odměnu za účast. Za vzhled a barvu se pak přidává až 5 bodů, za vůni až 15 bodů, za chuť a dochuť až 20 bodů a za celkový dojem a potenciál pro další vývoj až 10 bodů.  

96 - 100 bodů:  excelentní víno, absolutní špička
90 - 95 bodů:  vynikající víno s vytříbeným charakterem
80 - 89 bodů:  víno, které je výrazně nad průměrem, bez znatelných nedostatků
70 - 79 bodů:  dobře udělané víno, avšak poněkud jednodušší
60 - 69 bodů:  podprůměrné víno, ve kterém již byly patrné nedostatky, ba dokonce i chyby
50 - 59 bodů:  nepřijatelné víno

Web: www.erobertparker.com

11.
Wine Spectator

Tento mezinárodně uznávaný americký časopis o víně má své webové stránky na adrese www.winespectator.com, které obsahují on-line členský magazín s více než 285 000 hodnocených vín.
• degustace a hodnocení
• denní vinný lístek
• rychlé výběry
• blogy, videa, články
• reporty členů
• přehled ročníků

Wine Spectator bodovací systém:
95 - 100 excelentní, legendární víno
90 - 94 vynikající
85 - 89 velmi dobré
80 - 84 dobré
70 - 79 průměr
méně než 70 bodů – podprůměrné víno

12.
DECANTER

V roce 2015 oslavil tento britský časopis věnující se vínům už 50. výročí od prvního tištěného čísla. Aktuálně na měsíční bázi vychází zhruba v 90 zemích světa. Časopis zahrnuje novinky týkající se vína, představuje zajímavé vinařské osobnosti, poskytuje návody pro výběr vín a doporučuje zajímavé lahve v pravidelných testech. Decanter také každým rokem uděluje ocenění Decanter Man of the Year a organizuje mezinárodní soutěž Decanter World Wine Awards . Časopis je velmi uznávaný u odborné veřejnosti, zejména kvalitou zpracovaných textů od předních osobností ze světa vína, jako například Andrew Jefford, Hugh Johnson nebo Jane Anson. Téma italských vín v časopise většinou pokrývá expert Ian D' Agata.

V rámci 100 bodové škály hodnotí Decanter vína jako:

100 – 95 bodů – vynikající (Outstanding)
94 – 90 bodů – vysoce doporučená (Highly Recommended)
89 – 83 bodů – doporučená (Recommended)

Web: www.decanter.com

13.
WINE ENTHUSIAST

Americký projekt Wine Enthusiast vznikl v roce 1979 s ambicí stát se celosvětovým leaderem v oblasti poskytování informací, praktických rad nebo vzdělávání v oblasti vína. Dnes kombinuje produktové katalogy, vlastní vinné přehlídky, několik internetových stránek a od roku 1988 také stejnojmenný tištěný časopis specializovaný na téma vína a lihovin.

Jen v roce 2015 panel degustátorů Wine Enthusiast ohodnotil bezmála 20 000 vín z celého světa. Pro hodnocení používá  Wine Enthusiast klasickou 100 bodovou škálu. 

Web: www.wineenthusisast.com

14.
JAMES SUCKLING

Jamers Suckling se narodil 29. září 1958 v Los Angeles a k vínu se dostal díky svému otci. V roce 1981 nastoupil do tehdy ještě relativně neznámého časopisu Wine Spectator a pomáhal s jeho rozvojem. V roce 1984 byl jmenován do vedení jeho evropské pobočky v Paříži. V rámci časopisu se věnoval zejména hodnocení vín z Bordeaux, portským vínům a vínům z Itálie. Během svého dlouholetého působení v tomto magazínu (až do roku 2010) ochutnával na 4000 vín ročně z čehož vždy zhruba polovina byla vína italská. V současnosti je James Suckling považován za jednoho z nejvlivnějších vinných kritiků světa.

Vína James Suckling hodnotí prostřednictvím 100 bodové stupnice. Ochutnává je naslepo nebo při návštěvách vinařství a vinoték. Kromě vín se James Sukling zabývá také hodnocením doutníků.

Web: www.jamessuckling.com

15.
ANTONIO GALLONI

Antonio Galloni je americký vinný kritik, který v letech 2006 až 2013 působil jako jeden z expertů v časopise Wine Advocate Roberta Parkera. Byl hlavním expertem na italská vína, později přebral také recenzování vín z Kalifornie, Champagne, Chablis a Burgundska.

V květnu 2013 si Antonio Galloni založil vlastní internetový projekt věnující se vínům - Vinous. V něm se rovněž velmi podrobně věnuje vínům z Itálie. Vinous dnes ale zahrnuje tým renomovaných kritiků a spisovatelů a nabízí širokou paletu témat a hodnocených vín. Prezentuje video rozhovory s vinaři, interaktivní mapy nebo doporučení na zajímavé restaurace. V současnosti má Vinous předplatitele ve více než 80 zemích světa a je jedním z respektovaných internetových publikací o víně na světě. Pro hodnocení vín používají editoři Vinous klasickou 100 bodovou škálu. 

Web: www.vinousmedia.com

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.