Frappato Terre Siciliane IGT 2018 AKCE BIO produkt
Tip
sommeliera
"Frappato je stará sicilská odrůda, která se pěstuje prakticky výhradně v jihovýchodní části ostrova, v zóně Vittoria. V čistě odrůdovém provedení vína připomínají Pinot noir, jsou lehčí, s tóny červených peckovin a nižší barvou ve skleničce."

COS

Frappato Terre Siciliane IGT 2018

0,75 l

495 Kč 390 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v betonových tancích
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12 %
Odrůda
Frappato

Zářívá rubínová barva, ze skleničky se doslova dere svůdně opojná vůně červených třešní, rybízu, divokých lesních jahod, lehce nasládlého marcipánu. V chuti lehčí, zároveň příjemně komplexní. Báječně srovnané, co se týká čistých a zdánlivě lehce nasládlých tónů červených peckovin, kyseliny a delikátních tříslovin. Víno je hladké, zakulacené, svěží a opravdu krásně ovocné. Bude se líbit fanouškům odrůdy Pinot noir.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno z vinic v rámci vinařské zóny Vittoria, na jihu Sicílie. Nadmořská výška vinohradů je 230 m.n.m., je tu červeně zbarvená půda, střední konzistence, tvořená písky a bohatou vápencově – křemičitou složkou. Réva dosahuje průměrného věku 15 let, je vedena v systému Guyot. Všechna vína z vinařství COS pochází z vlastních vinic, které jsou vedeny v BIO režimu. Hrozny odrůdy Frappato se sklízí na přelomu září a října.

Sklep: U vína probíhá spontánní fermentace s původními kvasinkami. Velmi jemné lisování, přírodní sedimentace moštu, tradiční vinifikace ve velkých betonových nádržích. Víno je lahvováno s minimem síry a bez jakýchkoliv aditiv.

Kdy vypít: 2020 - 2023

Doporučení v gastronomii: Úpravy vepřového a hovězího masa, jemné smetanové sýry.

...

COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Tip
sommeliera
"Frappato je stará sicilská odrůda, která se pěstuje prakticky výhradně v jihovýchodní části ostrova, v zóně Vittoria. V čistě odrůdovém provedení vína připomínají Pinot noir, jsou lehčí, s tóny červených peckovin a nižší barvou ve skleničce."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.