Orvieto DOC 2019 BIO produkt
Tip
sommeliera
Orvieto má typicky jemnou, ovocnou vůni, ve které často nechybí tóny připomínající středomořské bylinky a citrusové plody. V chuti čekejte delikátní projev, příjemnou kyselinu a také typickou minerální slanost v závěru. Vína se hodí i jako aperitif.

Sergio Mottura

Orvieto DOC 2019

0,75 l

290 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
45 % Procanico, 25 % Verdello, 20 % Grechetto a 10 % Rupeccio

Tradiční italské bílé víno, tvořené směsí místních odrůd Procanico 45 %, Verdello 25 %, Grechetto 20 % a Rupeccio 10 %. Ve skleničce krásně voní po středomořských bylinkách, nechybí náznak šalvěje, tymiánu a čerstvých citrusů. Chuť je suchá, s příjemnou kyselinou a delší dochutí, ve které se objevuje jemná mineralita. Nádherně pitelné víno z organických hroznů.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Lazio

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Hrozny použité pro toto víno se pěstují výhradně ve vinicích v majetku vinařství, spadajících do katastru obce Civitella d’Agliano. Vinice jsou vedeny v BIO režimu. Sklizeň probíhá ručně.

 Sklep: Jemné lisování hroznů, preventivní čištění moštu při nízké teplotě, pomalé kvašení při kontrolované teplotě (18-20°C) po dobu 15-25 dní. Následné ležení v nerezových tancích. Každá z odrůd se vinifikuje samostatně, finální blend vína se tvoří v lednu před plněním do lahví.

Kdy vypít: 2021 - 2024

Doporučení v gastronomii: Lasagne, chřestové risotto, těstoviny s kuřecím masem nebo králíkem s olivami, sýry.

...

Sergio Mottura

Vinařství Sergio Mottura patří od 60. let minulého století k nejlepším výrobcům vín regionu Lazio. Vinařství dnes disponuje 36 hektary vinic, na kterých se pracuje zejména s autochtonními odrůdami jako jsou Grechetto, Procanico, Verdello nebo Drupeggio. Ty pak doplňuje Chardonnay, Montepulciano, Merlot nebo Pinot noir. Ve vinicích rodina hospodaří od 90. let v organickém režimu. Vinifikace probíhá s minimem zásahů, absolutně bez jakýchkoliv umělých aditiv, typicky je mladé víno ponecháno několik měsíců v kontaktu s kvasinkami. Samotný Sergio Mottura se řadí mezi ikony italského vinohradnictví, třeba proto, že se velmi detailně věnoval studiu místních odrůd, v čele s Grechettem. Nikdo jiný prý nelahvuje lepší Grechetto než Sergio Mottura. Vlajková loď vinařství, víno Latour a Civitella, bylo poprvé nalahvováno v roce 1994 a v roce 2001 se stalo historicky prvním bílým vínem z Lazia, které získalo nejvyšší hodnocení „tří pohárků“ v rámci italského průvodce Gambero Rosso. Ten pak Sergia Motturu také v roce 2013 ocenil titulem „Vinař roku“.

Tip
sommeliera
Orvieto má typicky jemnou, ovocnou vůni, ve které často nechybí tóny připomínající středomořské bylinky a citrusové plody. V chuti čekejte delikátní projev, příjemnou kyselinu a také typickou minerální slanost v závěru. Vína se hodí i jako aperitif.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.