Soutěž

Nakup a vyhraj raritní láhev Brunella v hodnotě 2200 Kč

Na červenec jsme pro Vás nachystali speciální soutěž o raritní láhev vína Brunello di Montalcino Vecchie Vigne 2015 z vinařství Siro Pacenti, kterému udělil známý kritik James Suckling hodnocení 100 bodů ze 100 a označil ho nejlepším vínem roku. Víno je beznadějně vyprodané, ale pár lahví ještě máme na našem skladě. Zkuste své štěstí a třeba jednu z lahví tohoto jedinečného vína získáte.

O víně

Brunello v plné své kráse! Vyrobené z 35 let starých keřů Sangiovese. Víno má intenzivní granátovou barvu, ve vůni působí doslova parfémově, připomíná třešňový likér, malinovou marmeládu, nechybí tóny koření, lékořice, kůže a dřeva. Chuť je svalnatá a robustní, zároveň neskutečně elegantní a vláčná. Třísloviny jsou nádherně integrované a ušlechtilé, víno je dlouhé a s velkým archivačním potenciálem.

"This is very intense on the nose with blue fruit, cool stones, brambleberries and blackberries. Wet earth, too. Full-bodied and extremely dense and powerful with a super center palate of fruit and ripe yet compact tannins. Lightly chewy and expressive. Superb transparency and integration. Goes on for minutes. One of the best Brunellos I have tasted in my career. Try after 2021, but already amazing." James Suckling

O vinařství Siro Pacenti

Od roku 1988, kdy Giancarlo Pacenti převzal rodinné vinařství, stoupala jeho sláva až do pozice jednoho z nejuznávanějších a nejprogresivnějších výrobců v rámci apelace Brunello di Montalcino. Jeho vína jsou většinou vytvářena kombinací různých poloh z jižních i severních svahů kopce Montalcino, díky čemuž se vyznačují velkou komplexností, strukturou a zároveň svěžestí. A to i přes skutečnost, že Giancarlo Pacenti používá pro zrání svých vín sudy z francouzského dubu, spíš než velké slavonské sudy. Usedlost Siro Pacenti disponuje celkem 60 hektary půdy, na nichž jsou vysazeny obiloviny, olivovníky a samozřejmě také réva. Většina z 20 hektarů vinic odrůdy Sangiovese je registrována právě v rámci apelace Brunello di Montalcino D.O.C.G. Vína Siro Pacenti reprezentují moderní styl, s důrazem na svěžest a jemnost a charakteristicky robustní třísloviny. Sortiment vín je vyvážený a vyznačuje se potenciálem pro elegantní vyzrávání, ať už jde o Rosso di Montalcino nebo Brunello di Montalcino.

Jak soutěžit?

Do soutěže se může zapojit každý, kdo si na našem eshopu v období (15.7. 2021 - 31.7. 2021) vytvoří objednávku vín v minimální hodnotě 2000 Kč a přidá v košíku komentář "Soutěž". Každá objednávka funguje jako los. Výherce vylosujeme a zveřejníme zde na této stránce a na Facebooku dne 2.8.

 

Vítězem soutěže se stal pan Petr Šmilauer z Vrábče! Gratulujeme!

Tak hodně štěstí!