Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Alto Adige Gewürtztraminer DOC 2016
Cantina Bolzano
Alto Adige Gewürtztraminer DOC 2016
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Alto Adige Gewürtztraminer DOC 2016

Cantina Bolzano
Noblesní odrůda, která má kořeny v malé vesnici jménem Tramín. Nejstarší dochované zmínky o jejím výskytu pochází z 13. století a dnes patří mezi nejoblíbenější vína Jižního Tyrolska. Barva tohoto vína je zlatavá, vůně výrazná a komplexní, s tóny pupenů růže, exotického koření, hřebíčku, grapefruitu nebo liči. V ústech je víno plné, expresivnost chutí a vyšší alkohol vyvažuje šťavnatá kyselina. Víno zrálo v nerezových tancích, aby byla zachována jeho svěžest.
Doporučení v gastronomii: Asijská kuchyně, aromatické sýry.
Odrůda:Tramín
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:14,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 360 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Asijská kuchyně, aromatické sýry.
Odrůda:Tramín
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:14,5%

Recenze Alto Adige Gewürtztraminer DOC 2016

Více o vinařství
Cantina Bolzano

Vinařství Cantina Bolzano je v němčině známé jako Kellerei Bozen. Vinařství s 200 členy a vinicemi v nadmořské výšce mezi 240 a 800 m. vzniklo v roce 2001 spojením dvou historických vinařských družstev – Cantina Gries a Cantina Santa Maddalena. Specializuje se na vína z autochtonních kultivarů, jako jsou např. typická místní červená z odrůd Lagrein nebo Schiava neboli Vernatsch. Známý kritik Luca Maroni kupříkladu nazval Lagrein Riserva Taber senzačním! Toto víno se rovněž zařadilo na 21. místo ve vinařském průvodci nejvlivnějšího italského časopisu Gentleman. Ačkoli se jedná o gigantickou produkci, družstvo Cantina Bolzano se zaměřuje výhradně na vysokou kvalitu a pravidelně získává medailová ocenění na mezinárodních soutěžích vín. Bolzano/Bozen – hlavní město podoblasti Alto Adige je opravdivé město vína. Vinice jsou vysázeny jednak na půdním podloží aluviálních sedimentů, které se zde usadily z říčních procesů (vinařská zóna Gries) nebo na dobře větraných písčitých půdách úpatí náhorní plošiny Renon/Ritten (vinařská zóna Santa Maddalena) odkud je překrásný výhled na Dolomity.

Majitel: Družstvo pěstitelů
Ředitel: Michael Bradlwarter
Enolog: Stephan Filippi
Roční produkce: 2 500 000 lahví
Rozloha: 320 ha
 

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.