Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Alto Adige Lagrein "Perl" DOC 2014
Cantina Bolzano
Alto Adige Lagrein "Perl" DOC 2014
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Alto Adige Lagrein "Perl" DOC 2014

Cantina Bolzano

Hluboké víno inkoustově purpurového odstínu je téměř neprůhledné, jeho buket je intenzivně ovocitý a provoněný kompotovanými švestkami a povidly. Jeho elegantní patro je velmi dobře strukturované, hebké, s integrovanými tříslovinami, dotekem čokolády a vyváženou kyselinkou s mandlovou koncovkou.

 

  • Gambero Rosso**
Doporučení v gastronomii: Srnčí hřbet s vinnou omáčkou.
Odrůda:Lagrein
Zrání:8 měsíců v sudech barrique
Obsah alk.:13,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 390 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Srnčí hřbet s vinnou omáčkou.
Odrůda:Lagrein
Zrání:8 měsíců v sudech barrique
Obsah alk.:13,5%

Recenze Alto Adige Lagrein "Perl" DOC 2014

Více o vinařství
Cantina Bolzano

Vinařství Cantina Bolzano je v němčině známé jako Kellerei Bozen. Vinařství s 200 členy a vinicemi v nadmořské výšce mezi 240 a 800 m. vzniklo v roce 2001 spojením dvou historických vinařských družstev – Cantina Gries a Cantina Santa Maddalena. Specializuje se na vína z autochtonních kultivarů, jako jsou např. typická místní červená z odrůd Lagrein nebo Schiava neboli Vernatsch. Známý kritik Luca Maroni kupříkladu nazval Lagrein Riserva Taber senzačním! Toto víno se rovněž zařadilo na 21. místo ve vinařském průvodci nejvlivnějšího italského časopisu Gentleman. Ačkoli se jedná o gigantickou produkci, družstvo Cantina Bolzano se zaměřuje výhradně na vysokou kvalitu a pravidelně získává medailová ocenění na mezinárodních soutěžích vín. Bolzano/Bozen – hlavní město podoblasti Alto Adige je opravdivé město vína. Vinice jsou vysázeny jednak na půdním podloží aluviálních sedimentů, které se zde usadily z říčních procesů (vinařská zóna Gries) nebo na dobře větraných písčitých půdách úpatí náhorní plošiny Renon/Ritten (vinařská zóna Santa Maddalena) odkud je překrásný výhled na Dolomity.

Majitel: Družstvo pěstitelů
Ředitel: Michael Bradlwarter
Enolog: Stephan Filippi
Roční produkce: 2 500 000 lahví
Rozloha: 320 ha
 

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.