Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Barbera d'Asti Superiore "Alfiera" DOCG 2014
Marchesi Alfieri
Barbera d

Barbera d'Asti Superiore "Alfiera" DOCG 2014

Marchesi Alfieri
Vlajková loď vinařství, víno plné, komplexní a elegantní. Alfiera je 100% Barbera, jejíž základem jsou hrozny ze staré vinice vysazené v roce 1937. Před nalahvováním víno zrálo 18 měsíců v barikových a v 500 litrových sudech. Barva vína je tmavě rubínová, ve vůni najdete paletu tónů připomínajících zralé třešně, maliny nebo švestky. Chuť je krásně sametová, vláčná, jemně kořeněná s tóny vanilky a kávy a s dlouhým ovocným projevem. Víno má velmi pěknou strukturu, která se dále rozvíjí zráním vína v lahvi.
  • Gambero Rosso**
  • Prague Wine Trophy90 bodů
Doporučení v gastronomii: pokrmy z červeného masa, sýry s modrou plísní.
Odrůda:Barbera
Zrání:18 měsíců v sudech z francouzského a slavonského dubu
Obsah alk.:14,5%
Potenciál:Víno určené k uložení
Dostupnost:skladem
Naše cena: 760 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno určené k uložení
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: pokrmy z červeného masa, sýry s modrou plísní.
Odrůda:Barbera
Zrání:18 měsíců v sudech z francouzského a slavonského dubu
Obsah alk.:14,5%

Recenze Barbera d'Asti Superiore "Alfiera" DOCG 2014

Více o vinařství
Marchesi Alfieri
Tradiční vinařství Marchesi Alfieri, které sídlí v malebné vesničce San Martino Alfieri, na západ od Asti, lze při příjezdu jen těžko přehlédnout. Z vrcholu kopce, na kterém vesnice leží, totiž ční do dálky starý hrad z konce 17. století, obklopen velkorysou zahradou připomínající anglický park. Tady sídlí po generace rodina Alfieri, která se také od konce 17. století v prostorách tohoto malého ráje věnuje výrobě vína. Nynější podobu a filozofii vinařství mají na svědomí tři sestry – Giovanna, Antonella a Emanuela, které také v roce 1999 najmuly současného enologa Maria Olivera. Sympatický Mario pracoval před nástupem do vinařství Marchesi Alfieri v Toskánsku, konkrétně ve vinařství Tenuta Col DʼOrcia v Montalcinu. Místní podmínky svědčí zejména odrůdě Barbera, kterou najdete hned na 16 z 21 hektarů vinic vinařství. Průměrné stáří vinic je úctyhodných 70 let. Barbery z vinařství Marchesi Alfieri jsou jedním slovem úchvatné, jejich komplexnost a elegance doslova přibíjí k podlaze. Majitel: Giovanna, Antonella a Emanuela Alfieri Enolog: Mario Olivero Roční produkce: 100 000 lahví Rozloha: 21 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.