Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Bianco Sicilia "Anthilia" DOC 2015
Donnafugata
Bianco Sicilia "Anthilia" DOC 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
VÝPR.

Bianco Sicilia "Anthilia" DOC 2015

Donnafugata

Slámově žlutá barva a krásná květinová vůně s příměsí tropického ovoce. Na patře se víno projevuje jemnou ovocitostí s minerálními podtóny, je živé a temperamentní.

  • Gambero Rosso**

Doporučení v gastronomii: Ryby a mořské plody.

Odrůda:Catarratto
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:13%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Běžná cena v obchodech: 299 vč. DPH
Naše cena:299 Kč vč. DPH 239 Kč vč. DPH
DPH:21%
Ušetříte: 60 Kč
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Ryby a mořské plody.

Odrůda:Catarratto
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:13%

Recenze Bianco Sicilia "Anthilia" DOC 2015

Více o vinařství
Donnafugata
Dobrodružství stejnojmenného vinařství začalo, když si velevážený Giacomo Rallo s chotí Gabriellou v roce 1983 založili svůj vlastní podnik Donnafugata s 100 ha vinic v oblasti Contessa Entellina provincie Trapani, v blízkosti paláce Segesta. Cantine Rallo byla a doposud je slavná firma s 150letou tradicí, která se po čtyři generace zabývala výrobou likérového vína Marsala. S ubývající popularitou tohoto kdysi slavného vína se však rodina Rallo v roce 1990 rozhodla tuto produkci prodat (Cantine Rallo dnes vlastní firma Alvis rodiny Vesco, která se nadále zabývá produkcí Marsaly) a zabývat se výhradně nefortifikovanými víny. Název Donnafugata doslova znamená „prchající dáma“ a odkazuje na královnu Marii Karolínu, která uprchla z Neapole na Sicílii před Napoleonem a jeho vojsky. Slavný román „Gepard“ od Tomasiho di Lampedusa a neméně slavný Viscontiho film (Burt Lancaster, Alain Delon s Claudií Cardinale v hlavních rolích) pojednává o místě Donnafugata, které se nachází ve skutečnosti přesně tam, kde prchající královna přebývala. Dnes jsou v čele vinařství Donnafugata potomci zakladatelů, a to syn Antonio a dcera José, kteří vinařství Donnafugata začlenili mezi elitu moderního sicilského vinařství a vinohradnictví. V roce 1989 následovala produkce famózních vín passito (nejslavnější z nich je Ben Ryé) na ostrově Pantelleria poblíž tuniského pobřeží. Majitel: Rodina Rallo Enolog: Antonio Rallo, Antonino Santoro Consultant: Stefano Valla Roční produkce: 2 300 000 lahví Rozloha: 260 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.