Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Chardonnay "La Fuga" Contessa Entellina DOC 2012
Donnafugata
Chardonnay "La Fuga" Contessa Entellina DOC 2012
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Chardonnay "La Fuga" Contessa Entellina DOC 2012

Donnafugata
Zářivě zlatavé roucho se zelenkavými odlesky a pozoruhodná vůně ananasu a dalšího tropického ovoce jsou velmi atraktivní atributy tohoto vína. Chuť je kulatá a hladká s jemnou kyselinkou.
  • Gambero Rosso**
  • Bibenda (AIS)***
Doporučení v gastronomii: Ryba pečená v solné krustě.
Odrůda:Chardonnay
Zrání:4 měsíce v nerezových tancích
Obsah alk.:13,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:poslední 2 kusy
Naše cena: 380 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Ryba pečená v solné krustě.
Odrůda:Chardonnay
Zrání:4 měsíce v nerezových tancích
Obsah alk.:13,5%

Recenze Chardonnay "La Fuga" Contessa Entellina DOC 2012

Více o vinařství
Donnafugata
Dobrodružství stejnojmenného vinařství začalo, když si velevážený Giacomo Rallo s chotí Gabriellou v roce 1983 založili svůj vlastní podnik Donnafugata s 100 ha vinic v oblasti Contessa Entellina provincie Trapani, v blízkosti paláce Segesta. Cantine Rallo byla a doposud je slavná firma s 150letou tradicí, která se po čtyři generace zabývala výrobou likérového vína Marsala. S ubývající popularitou tohoto kdysi slavného vína se však rodina Rallo v roce 1990 rozhodla tuto produkci prodat (Cantine Rallo dnes vlastní firma Alvis rodiny Vesco, která se nadále zabývá produkcí Marsaly) a zabývat se výhradně nefortifikovanými víny. Název Donnafugata doslova znamená „prchající dáma“ a odkazuje na královnu Marii Karolínu, která uprchla z Neapole na Sicílii před Napoleonem a jeho vojsky. Slavný román „Gepard“ od Tomasiho di Lampedusa a neméně slavný Viscontiho film (Burt Lancaster, Alain Delon s Claudií Cardinale v hlavních rolích) pojednává o místě Donnafugata, které se nachází ve skutečnosti přesně tam, kde prchající královna přebývala. Dnes jsou v čele vinařství Donnafugata potomci zakladatelů, a to syn Antonio a dcera José, kteří vinařství Donnafugata začlenili mezi elitu moderního sicilského vinařství a vinohradnictví. V roce 1989 následovala produkce famózních vín passito (nejslavnější z nich je Ben Ryé) na ostrově Pantelleria poblíž tuniského pobřeží. Majitel: Rodina Rallo Enolog: Antonio Rallo, Antonino Santoro Consultant: Stefano Valla Roční produkce: 2 300 000 lahví Rozloha: 260 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.