Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Chianti Classico Riserva DOCG 2014
Tenuta di Lilliano
Chianti Classico Riserva DOCG 2014
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Chianti Classico Riserva DOCG 2014

Tenuta di Lilliano
Noblesní víno, krásné Chianti středně rubínové barvy. V jeho koncentrované vůni najdete tóny lesních plodů, červeného rybízu, podtržené jemnou kořenitostí a nádechem fialek. Chuť velmi plynule navazuje na vůni, je elegantní, dobře strukturovaná, s tóny zralého ovoce a dubového dřeva. Bez debat velké a komplexní víno, které díky pevným tříslovinám a šťavnaté kyselině nepostrádá potenciál k další archivaci.
Doporučení v gastronomii: Naložené svíčkové řezy nebo srnčí medailonky.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (1)
Odrůda:90% Sangiovese, 10% Canaiolo a Colorino
Zrání:24 měsíců v dubových sudech
Obsah alk.:14%
Potenciál:Víno určené k uložení
Dostupnost:skladem
Naše cena: 590 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno určené k uložení
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Naložené svíčkové řezy nebo srnčí medailonky.
Odrůda:90% Sangiovese, 10% Canaiolo a Colorino
Zrání:24 měsíců v dubových sudech
Obsah alk.:14%

Recenze Chianti Classico Riserva DOCG 2014

  • Veronika, Přidáno: 1.2.2015 09:22
    Dlouho jsme s mým mužem hledali krásná vína, na která jsme z Itálie zvyklí. Našli jsme je tady a toto je první, které jsme objednali. Je to nádherné těžké víno s příjemnou výraznou vůní a chutí. Moc se nám líbí a hezky nám zpříjemnilo krásný zimní večer. Děkujeme.
Více o vinařství
Tenuta di Lilliano
První písemné zmínky o Borgo di Lilliano pocházejí již ze středověku. V té době se jednalo o komplex pevnosti společně s kostelem svaté Cristiny, jehož zvláštní charakteristikou byla velká chrámová loď, což bylo tehdy neobvyklé pro kostely v regionu Chianti. Tento komplex, který vlastnila nejprve toskánská šlechta, později opatství Poggibonsi a konečně špitál Santa Maria Nuova di Firenze, byl znám pod názvem Palazzo di Santa Maria Nuova a Ligliano. Komercializaci vín usedlosti Lilliano započala v roce 1958 princezna Eleonora Ruspoli Berlingieri, jejíž rodina nemovitost koupila v roce 1920. Dnes je ve zručných rukou jejích synů, kteří obhospodařují celkovou plochu 460 hektarů. 50 hektarů tvoří vinice, na nichž jsou vysázené výhradně modré odrůdy. Nynější usedlost nadále dominuje vesnici a vinařství rovněž nabízí stylové ubytování na farmě typu agriturismo. Majitel: Giulio a Pietro Ruspoli Enolog: Giulio Gambelli (až do své smrti)/konzultuje Lorenzo Landi Roční produkce: 250 000 lahví Rozloha: 50 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.