Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Dolcetto d' Alba "Boschi di Berri" DOC 2015
Marcarini
Dolcetto d

Dolcetto d' Alba "Boschi di Berri" DOC 2015

Marcarini

Skutečně jedinečné Dolcetto d'Alba, pocházejí ze 150 let staré vinice, kterou před řáděním fyloxéry uchránila písčitá půda a místní specifické podmínky. Místní réva tak není roubována na americké podnože. Víno má intenzivní rubínovou barvu s fialovými odlesky. Vůně je doslova ohromující, primárně v ní najdete fialku a maliny. V ústech je víno příjemně strukturované, svěží a zároveň vláčné, s tóny zralých třešní, červeného rybízu a malin. Díky několikaměsíčnímu zrání ve velkých sudech se v závěru objevuje i jemná nakouřenost.

Doporučení v gastronomii: Studené a teplé předkrmy, těstoviny, bílé maso a čerstvé sýry.
Odrůda:Dolcetto
Zrání:v nerezu a poté krátce v dubových sudech
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 380 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Studené a teplé předkrmy, těstoviny, bílé maso a čerstvé sýry.
Odrůda:Dolcetto
Zrání:v nerezu a poté krátce v dubových sudech
Obsah alk.:12,5%

Recenze Dolcetto d' Alba "Boschi di Berri" DOC 2015

Více o vinařství
Marcarini

Vinařství Marcarini je jedním z nejvýznamnějších producentů v oblasti La Morra. Vinařství disponuje mimořádnými viničními polohami a jako jedno z prvních začalo jejich jména již v 50. letech minulého století uvádět na etikety svých vín. Příkladem budiž 150 let stará trať Boschi di Berri, kde jsou mimo jiné vysazeny prastaré keře Dolcetta, které přežily i epidemii fyloxéry. Hrozny Nebbiolo, určené pro výrobu Barola dozrávají na dvou prestižních cru - Brunate a La Serra. Historie prvně jmenované polohy sahá až do 13. století. Vinařství Marcarini je považováno za zástupce tradičního přístupu ve výrobě Barola. Typický je důraz na pečlivou práci ve vinici, přísná selekce hroznů, nízké výnosy a používání velkých sudů při vyzrávání vín. Kromě Nebbiola má vinařství vysazeny na 25 hektarech vinic také odrůdy Dolcetto, Barbera a Moscato. Pokud se v budoucnu rozhodnete vinařství navštívit, najdete ho v historickém centru městečka La Morra, v těsné blízkosti místní středověké věže. Vinařství si zachovává svůj rodinný charakter, od 90. let minulého století ho vede Manuel Marchetti, kterému pomáhají jeho tři děti Francesca, Lisa a Andrea.

Majitel: Manuel Marchetti
Enolog: Armando Cordero
Roční produkce: 17 000 lahví
Rozloha: 25 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.