Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Dolcetto d´Alba "Tre Vigne" DOC 2014
Vietti
Dolcetto d´Alba "Tre Vigne" DOC 2014
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
VÝPR.

Dolcetto d´Alba "Tre Vigne" DOC 2014

Vietti
Ambiciózní víno odrůdy Dolcetto, vinifikované 10 měsíců v sudech. Barva je temně rubínová, na nose čekejte širokou paletu vůní připomínajících peckové ovoce, zejména zralé černé třešně a švestky, doplněné o tóny višňového kompotu s nádechem vanilky. Příjemné třísloviny a svěží kyselinka jsou v perfektní harmonii. Výraznější a velmi pěkně pitelné víno.
  • Bibenda (AIS)***
Doporučení v gastronomii: Těstoviny s omáčkou ragú nebo risotto s klobáskou.
Odrůda:Dolcetto
Zrání:10 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Běžná cena v obchodech: 390 vč. DPH
Naše cena:390 Kč vč. DPH 299 Kč vč. DPH
DPH:21%
Ušetříte: 91 Kč
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Na tuto položku nelze uplatnit žádné další slevy.

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Těstoviny s omáčkou ragú nebo risotto s klobáskou.
Odrůda:Dolcetto
Zrání:10 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Obsah alk.:12,5%

Recenze Dolcetto d´Alba "Tre Vigne" DOC 2014

Více o vinařství
Vietti
Historie rodiny Vietti sahá až do 19. století, nicméně to bylo patriarcha Mario Vietti, jenž jako první v roce 1919 sjednotil různé rodinné zemědělské aktivity, které propojil s pěstováním výběrových hroznů na stanovištích prvotřídní bonity, ze kterých začal produkovat víno. V roce 1952 pak Alfredo Currado, manžel Mariovy dcery Luciany, vytvořil jedno z nejvěhlasnějších vinařství v Piemontu a přičinil se o to, že se stalo jedním z prvních výrobců, které se zaměřilo na vývoz do USA. Alfredo je také známý jako tzv. „duchovní otec“ odrůdy Arneis, jenž propagoval tento téměř zapomenutý bílý kultivar původem z podoblasti Roero. Alfredův zeť, Mario Cordero, který se připojil k rodinnému podniku v roce 1983, se začal starat o marketing a prodej. V roce 1990 jeho syn Luca převzal vedení a se zahraniční praxí a zkušenostmi z Bordeaux a Kalifornie, pokračuje v duchu opravdového rodinného vinařství. Majitel: Luca Currado a Mario Cordero Enolog: Luca Currado Roční produkce: 250 000 Rozloha: 37 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.