Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Franciacorta Saten DOCG Brut
Mirabella
Franciacorta Saten DOCG Brut
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
HIT

Franciacorta Saten DOCG Brut

Mirabella
V tomto případě láhev obsahuje šumivý poklad tvořený 100% odrůdou Chardonnay. Víno zraje minimálně 28 měsíců na kvasnicích, následně ještě tři měsíce po degorzáži. Ve skleničce zaujme zářivou zlatavou barvou, na nose bohatě voní s tóny jablka, banánu, bílých květů nebo sladké vanilky. V ústech působí víno plnějším a zároveň hladkým, sametovým dojmem. Přesně v duchu svého jména. Chuť je dlouhá, krémově vláčná, s příjemnou kyselinou a bohatým perlením.
Doporučení v gastronomii: Plody moře, ústřice a mořské ryby.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (2)
Odrůda:Chardonnay
Zrání:klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 28 měsíců
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 480 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Plody moře, ústřice a mořské ryby.
Odrůda:Chardonnay
Zrání:klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 28 měsíců
Obsah alk.:12,5%

Recenze Franciacorta Saten DOCG Brut

  • Tomáš, Přidáno: 26.7.2017 22:05
    Skvělé šumivé víno. Z mého pohledu ještě zajímavější chuť než \"základní varianta\". Rozhodně doporučuji.
  • Martin, Přidáno: 4.7.2017 08:10
    Výborné šumivé víno Franciacorta Satén, produkované tradiční šampaňskou metodou, doporučuji pro skvělý poměr \"výkon/cena\".
Více o vinařství
Mirabella
Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco. Majitel: Teresio Schiavi Enolog: Teresio Schiavi Roční produkce: 450 000 lahví Rozloha: 56 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.