Gavi "Masera" DOCG 2014
Stefano Massone
Gavi "Masera" DOCG 2014
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Gavi "Masera" DOCG 2014

Stefano Massone
Občas jsou bílá vína Gavi díky svému charakteru přirovnávána k „burgundským“ vínům Itálie. Toto elegantní víno pochází ze starých keřů Cortese vysazených již v roce 1978. Na svěží ovocné aroma navazuje plnější chuť s tóny připomínajícími jablka, meruňky nebo hrušky. Příjemná kyselina dotváří charakter tohoto vína, v jehož delší dochuti se objevuje jemná mineralita a špetka bílého pepře.

Doporučení v gastronomii: Ryby, saláty, spaghetti aglio olio

Odrůda:Cortese
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 270 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Ryby, saláty, spaghetti aglio olio

Odrůda:Cortese
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12%

Recenze Gavi "Masera" DOCG 2014

Více o vinařství
Stefano Massone

Vinařství Stefano Massone vzniklo v roce 1975 a v rámci 37 hektarů vinic má výhradně vysazenu bílou odrůdu Cortese používanou pro výrobu vín Gavi. Farmu najdete v jihovýchodní části regionu, kde panují ideální podmínky pro dostatečné dozrávání hroznů Cortese. V portfoliu vinařství jsou dvě vína z odlišných poloh Crus Masera a San Cristoforo. Obě vinice leží na náhorní plošině 250 metrů nad mořem a půda v nich je primárně vápenitá. Produkovaná vína se liší dobou sběru hroznů a také postupem jejich zpracování. V případě Gavi z vinice Masera se používá studená macerace hroznů, která zajistí svěžest a aromatičnost.

Majitel: Stefano Massone
Enolog: Cristian Pomo
Roční produkce: 300 000 lahví
Rozloha: 37 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.