Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Montepulciano d' Abruzzo DOC 2012
Valentini
Montepulciano d
Raritní víno

Montepulciano d' Abruzzo DOC 2012

Valentini
Montepulciano z vinařství Valentini patří mezi největší vína Itálie a těší se velkému zájmu sběratelů vín po celém světě. Je produkované pouze v mimořádných ročnících. Vůně je bohatá, s tóny ovoce, koření, tabáku a kakaa. Chuť je noblesní, harmonická a dlouhá, s pěkně integrovanými taniny. Toto víno má neuvěřitelně komplexní strukturu a hloubku. Nelze mu upřít osobitost, čistý charakter a velký potenciál k archivaci.
  • Gambero Rosso***
  • Doctor wine97 bodů
Doporučení v gastronomii: Dušené nebo pečené maso, zvěřina, výrazné sýry, salámy a uzeniny.
Odrůda:Montepulciano
Zrání:12 měsíců v dubových sudech
Obsah alk.:14%
Potenciál:Víno určené k uložení
Dostupnost:poslední 2 kusy
Naše cena: 5.000 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno určené k uložení
Objem: 0,75 l
ks

Na tuto položku nelze uplatnit žádné další slevy.

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Dušené nebo pečené maso, zvěřina, výrazné sýry, salámy a uzeniny.
Odrůda:Montepulciano
Zrání:12 měsíců v dubových sudech
Obsah alk.:14%

Recenze Montepulciano d' Abruzzo DOC 2012

Více o vinařství
Valentini

Valentini je téměř posvátné jméno mezi milovníky italských vín, toto vinařství je dáváno na stejnou úroveň jako Gaja, Giacosa, Quintarelli, Felsina nebo Fontodi. Historie vinařství Valentini sahá do roku 1650 a svou současnou slávu založilo výhradně na výrobě tří vín. Úžasném a rafinovaném vínu Montepulciano d'Abruzzo, bílém vínu Trebbiano d'Abruzzo, které je často přirovnáváno svým charakterem k vínům Burgundska a růžovém vínu Cerasuolo d'Abruzzo. Kultovní status vín Valentini má na svědomí Edoardo Valentini, který se vzdal kariéry právníka a počínaje ročníkem 1956 zodpovídal za produkci vinařství až do své smrti v roce 2006. Nyní vinařství vede jeho syn Paolo Francesco, který nechce nic měnit na tom, jakým způsobem vína vznikala pod rukama jeho otce. Vinařství si zakládá výhradně na přírodních postupech, s minimem zásahů vinaře. Kvašení probíhá za prostřednictvím původních kvasinek, vína nejsou filtrována. Ke zrání vín se používají staré sudy ze slavonského dubu, vinařství disponuje mimo jiné sudy z let 1790, 1814 a 1850.

Majitel: Paolo Francesco Valentini
Enolog: Paolo Francesco Valentini
Roční produkce: 32.000 lahví
Rozloha: 23 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.