Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Nero d´Avola "Nero di Lupo" Terre Siciliane IGT 2016
COS
Nero d´Avola "Nero di Lupo" Terre Siciliane IGT 2016
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
BIO

Nero d´Avola "Nero di Lupo" Terre Siciliane IGT 2016

COS
V tomto případě jde o 100% Nero D'Avola, lehčí červené víno s výraznější vůní s tóny třešní, švestek, fialky nebo lékořice. V chuti delikátní krásné v nejmenším detailu. Sametové třísloviny jsou příjemně rozprostřené v tónech čerstvého červeného ovoce, švestky a jemné kořenitosti. Delší závěr oplývá finesou a nepostrádá lehce minerální závěr. Lehčí červené víno, které mizí ze skleničky až nebezpečně rychle.
Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička s cibulí, kohout na červeném víně.
Odrůda:Nero d'Avola
Zrání:v betonových tancích
Obsah alk.:11%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 480 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička s cibulí, kohout na červeném víně.
Odrůda:Nero d'Avola
Zrání:v betonových tancích
Obsah alk.:11%

Recenze Nero d´Avola "Nero di Lupo" Terre Siciliane IGT 2016

Více o vinařství
COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Majitel: Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano
Enolog: Giusto Occhipinti, Giambattista Cilia
Roční produkce: 200 000 lahví
Rozloha: 36 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.