Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Nero d´Avola "Sherazade" Sicilia DOC 2014
Donnafugata
Nero d´Avola "Sherazade" Sicilia DOC 2014
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
AKCE

Nero d´Avola "Sherazade" Sicilia DOC 2014

Donnafugata

Hluboké, rubínově zbarvené víno Nero d´Avola z typické sicilské odrůdy. Vůně vína Nero d´Avola "Sherazade" Sicilia DOC je intenzivní po višních, malinách a černém rybízu s balzámovými podtóny, v chuti je vysoce koncentrované a mocné.

  • Bibenda (AIS)***
Doporučení v gastronomii: Předkrmy, uzeniny, pizza.
Odrůda:Nero d'Avola
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Běžná cena v obchodech: 348 vč. DPH
Naše cena:348 Kč vč. DPH 299 Kč vč. DPH
DPH:21%
Ušetříte: 49 Kč
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Předkrmy, uzeniny, pizza.
Odrůda:Nero d'Avola
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%

Recenze Nero d´Avola "Sherazade" Sicilia DOC 2014

Více o vinařství
Donnafugata
Dobrodružství stejnojmenného vinařství začalo, když si velevážený Giacomo Rallo s chotí Gabriellou v roce 1983 založili svůj vlastní podnik Donnafugata s 100 ha vinic v oblasti Contessa Entellina provincie Trapani, v blízkosti paláce Segesta. Cantine Rallo byla a doposud je slavná firma s 150letou tradicí, která se po čtyři generace zabývala výrobou likérového vína Marsala. S ubývající popularitou tohoto kdysi slavného vína se však rodina Rallo v roce 1990 rozhodla tuto produkci prodat (Cantine Rallo dnes vlastní firma Alvis rodiny Vesco, která se nadále zabývá produkcí Marsaly) a zabývat se výhradně nefortifikovanými víny. Název Donnafugata doslova znamená „prchající dáma“ a odkazuje na královnu Marii Karolínu, která uprchla z Neapole na Sicílii před Napoleonem a jeho vojsky. Slavný román „Gepard“ od Tomasiho di Lampedusa a neméně slavný Viscontiho film (Burt Lancaster, Alain Delon s Claudií Cardinale v hlavních rolích) pojednává o místě Donnafugata, které se nachází ve skutečnosti přesně tam, kde prchající královna přebývala. Dnes jsou v čele vinařství Donnafugata potomci zakladatelů, a to syn Antonio a dcera José, kteří vinařství Donnafugata začlenili mezi elitu moderního sicilského vinařství a vinohradnictví. V roce 1989 následovala produkce famózních vín passito (nejslavnější z nich je Ben Ryé) na ostrově Pantelleria poblíž tuniského pobřeží. Majitel: Rodina Rallo Enolog: Antonio Rallo, Antonino Santoro Consultant: Stefano Valla Roční produkce: 2 300 000 lahví Rozloha: 260 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.