Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Rosso di Valtellina DOC 2013
Nino Negri
Rosso di Valtellina DOC 2013
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Rosso di Valtellina DOC 2013

Nino Negri
Velmi příjemné červené víno z Valtelliny, ve skleničce s jiskrně rubínovou barvou. Vůně je jemná, s tóny lesního ovoce, sladkého koření, sušené růže a fialek. Na patře je suché, středně plné, s ušlechtilou tříslovinou a svěží kyselinou. Víno s příjemnou ovocností a lehkou kořenitostí v závěru. Budete překvapeni jeho osobitým charakterem.
Doporučení v gastronomii: Báječná kombinace k regionálním těstovinám z pohankové mouky - Pizzocheri.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (4)
Odrůda:90% Nebbiolo, 10% další autochtonní odrůdy
Zrání:3 měsíce v dubových sudech
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Dostupnost:skladem
Naše cena: 220 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno s potenciálem 2 až 5 let
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Báječná kombinace k regionálním těstovinám z pohankové mouky - Pizzocheri.
Odrůda:90% Nebbiolo, 10% další autochtonní odrůdy
Zrání:3 měsíce v dubových sudech
Obsah alk.:12,5%

Recenze Rosso di Valtellina DOC 2013

 • Miroslav, Přidáno: 23.8.2016 11:42
  Druhá strana mince musí být. A to jsem právě já. :-) Víno rozhodně patří do středních kvalit a vůbec bych se nebál ho přirovnat k moravským červeným. Je lehčí, s vyšší kyselinkou a šťavnatou dochutí. Třísloviny jsou v pozadí, nezajímavé a v kombinaci s kyselostí vína dostávám provokativní chuť. Ne vyváženou. Tyto vína mě osobně svým stylem nesedí a dávám přednost plnějším chutím, s vyzrálou tříslovinou a rozhodně (v červeném) s nižší kyselinkou. Dal jsem na hodnocení, ale jsem zrovna ten, co si stoupne na druhou stranu barikády. Ale jak víme, každý máme jiné chutě. Druhé víno, co jsem si objednal, to byla jiná liga. Primitivo di Manduria - doporučuji.
 • Lubomír, Přidáno: 6.7.2015 20:05
  Výborné víno s rubínovou barvou, ovocnou chutí na další skleničku, rád si zopakuji.
 • Jana, Přidáno: 24.2.2015 20:52
  Jemné sametového víno, kde jedna sklenka nestačí a musíte si dát další...Výborné!
 • Milan, Přidáno: 29.1.2015 16:20
  svěží, působí ještě docela mladě. Jsem zvědav, co se s ním bude dít, když se nechá ještě rok, dva odležet.
Více o vinařství
Nino Negri
Není příliš snadné dostat se do oblasti Valtellina v provincii Sondrio, která leží v podhůří Alp chráněná před větry ze severu, ale odbočení z dálnice Brennero-Modena přes malebné Dolomity se zaručeně vyplatí. Toto historické vinařství se sídlem na zámku Quadrio v centru města Chiuro založil v roce 1897 Nino Negri. V letech 2012/13 bylo jmenované časopisem Wine Spectator jako jedno ze sta špičkových italských vinařství. Vinice se nacházejí v nadmořských výškách 350 a 500 m na terasách zvané „ronchi“ a jsou velmi strmé, obdělávané ručně neboť mechanizace je zde takřka nemožná. Dokonce i vinobraní zde probíhá za pomoci helikoptéry. Nosnou odrůdou je Nebbiolo (lokálně známá pod názvem Chiavennasca). Tradiční a moderní technologie ve vinařství se zde vzájemně prolínají a nedávno staré obří dřevěné sudy nahradilo 1500 francouzkých „bariků s velkokapacitními tanky z nerez oceli. Casimiro Maule je enologem vinařství již od roku 1971 a v roce 2007 byl jmenován publikací Gambero Rosso vinařem roku. "Nino Negri je symbolem hrdinského vinohradnictví, jehož emoce se odrážejí v obsahu sklenky..." píše ročenka D'Agata & Comparini. Majitel: Gruppo Italiano Vini Enolog: Casimiro Maule Roční produkce: 800 000 lahví Rozloha: 184 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.