Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Salento Malvasia Nera "Medos" IGT 2015
Castello Monaci
Salento Malvasia Nera "Medos" IGT 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Salento Malvasia Nera "Medos" IGT 2015

Castello Monaci

Název Médos (lat. Medus) znamená původní obyvatel Médie, v řecké mytologii země Asýrie ležící na horním toku Tigridu, který rovněž evokuje sluneční hodiny. Hrozny pro toto víno jsou z odrůdy Malvasia Nera původem z okolí barokního města Lecce, která se pěstuje na vedení zvaném alberello Pugliese. Víno Salento Malvasia Nera "Medos" IGT 2013 má temně rubínovou barvu a atraktivní buket drobného červeného ovoce s nádechem lékořice. Chuť je intenzivně ovocitá, plná a vyvážená.

Doporučení v gastronomii: Dušené hovězí roštěnky na červeném víně.

Odrůda:Malvasia Nera
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:14%
Potenciál:Víno určené k uložení
Dostupnost:skladem
Naše cena: 245 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno určené k uložení
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Dušené hovězí roštěnky na červeném víně.

Odrůda:Malvasia Nera
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:14%

Recenze Salento Malvasia Nera "Medos" IGT 2015

Více o vinařství
Castello Monaci

Castello Monaci je panství, které se datuje do počátku 16. století a nachází se v samém srdci podoblasti Salento na okraji Salice Salentino tzv. „paty“ Apeninského poloostrova. Tento velkolepý zámek je obklopen 3000 stromy olivovníků a 200 hektary vinic. Budovu vinařství z bílého tufu postavila v 70. letech minulého století rodina Memmo. V sortimentu vinařství najdeme názvy vín jako např. Artas, Ajas, Liante, Medos, Kreos, Maru, Piluna... Všechna nám připomínají jejich řecký původ na území, které antičtí kolonizátoři nazvali „Enotria“ – „Země vína“.

Castello Monaci vinifikuje svá vína ve velkokapacitních nerezových nádobách pomocí řízeného kvašení za nízké teploty a rovněž školí svá vína v přibližně 1000 francouzských sudech. Vinařství vede Lina Memmo a její dcera Vittoria Serraca Guerreri. Muzeum, ve kterém se nachází sbírky četných artefaktů z minulého století, obsahuje také fotografickou displej ukazující cestu révy vinné Vitis vinifery z Kavkazu do Středomoří.

Majitel: Gruppo Italiano Vini
Enolog: Sergio Leonardo
Roční produkce: 2 000 000 lahví
Rozloha: 200 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.