Trebbiano di Soave "Massifitti" IGT 2015
Suavia
Trebbiano di Soave "Massifitti" IGT 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Trebbiano di Soave "Massifitti" IGT 2015

Suavia
Víno je vyrobené z autentické a téměř zapomenuté odrůdy, která se pěstuje od nepaměti ve zvlněné krajině zvané Fittà odkud je také odvozen název vína MassiFitti. Je velmi elegantní, krémové, připomínající květy konvalinek, akátu a jasmínu, s ovocitostí zralých máslových hrušek, bílých broskví a meruněk. V chuti najdeme náznak minerálových tónů zejména pazourku s velmi dlouhým dozníváním.

Doporučení v gastronomii: Skvělé k pokrmům z ryb a k sushi.

Hodnocení zákazníků*****
Recenze (1)
Odrůda:Trebbiano di Soave
Zrání:15 měsíců v nerezových tancích
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 380 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Skvělé k pokrmům z ryb a k sushi.

Odrůda:Trebbiano di Soave
Zrání:15 měsíců v nerezových tancích
Obsah alk.:12,5%

Recenze Trebbiano di Soave "Massifitti" IGT 2015

  • Michalik, Přidáno: 14.1.2017 20:40
    vona krasne elegantna, kvetinovo-ovocna, v chuti elegantne, strukturovane, vyzrete, svieza kyselinka zapada do celku a krasne dlhy mineralny zaver dotvara krasu tohto vina
Více o vinařství
Suavia

Suavia je starověké jméno pro Soave, což znamená šarmantní, zdvořilý. Šarmantní jménem, zdvořilý od přírody. Rodinné vinařství, které se zaměřuje na top kvalitu, vzniklo v roce 1887 a nachází se ve 300 metrech nadmořské výšky poblíž obce Fittà, v samém jádru zóny Classico, kde se vinice rozkládají na unikátním vulkanickém podloží, což dává vínům příjemnou mineralitu. Rodina Tessari se zde zabývala zemědělstvím již od 19. století a její přímý potomek Giovanni s manželkou Rosettou se rozhodli pěstovat své vlastní hrozny, z nich vyrobili své vlastní víno v roce 1982. Jejich čtyři dcery se postupně staly hlavní hybnou silou vinařství od přelomu tisíciletí. V roce 1990 se začalo budovat nové vinařství, jehož expanze byla dokončena v roce 2004. Stěžejní odrůdy jsou Garganega a Trebbiano di Soave.

Majitel: Rodina Tessari
Enolog: Valentina Tessari
Roční produkce: 100 000 lahví
Rozloha: 12 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.