Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Umbria Rosso "IlBio" IGT 2015
Lungarotti
Umbria Rosso "IlBio" IGT 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
BIO

Umbria Rosso "IlBio" IGT 2015

Lungarotti
Atraktivní víno, vyrobené výhradně z organicky vypěstovaných hroznů. Barva ve skleničce je intenzivní a krásně rubínově červená. Vůně je komplexní a široká, s paletou tónů od červeného ovoce, lékořice, koření až po jemný náznak tabáku. Chuť je elegantní, dobře strukturovaná s noblesní tříslovinou a delším závěrem.
Doporučení v gastronomii: Pečené vepřové maso, zvěřina.
Odrůda:Sagrantino
Zrání:10 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Obsah alk.:14,5%
Dostupnost:skladem
Naše cena: 295 Kč vč. DPH
DPH:21%
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Pečené vepřové maso, zvěřina.
Odrůda:Sagrantino
Zrání:10 měsíců v sudech ze slavonského dubu
Obsah alk.:14,5%

Recenze Umbria Rosso "IlBio" IGT 2015

Více o vinařství
Lungarotti

Vinařství Lungarotti patří mezi absolutní špičku Umbrie a v posledních 50 letech výrazně přispělo ke zvýšení prestiže tohoto regionu sousedícího s Toskánskem. I když se víno v Umbrii vyrábí stovky let, byla to právě zemitá vína založená na odrůdě Sangiovese, kterými si Giorgio Lungarotti podmanil doslova celý svět. Dnes se jeho vína vyváží do 50 zemí a mezi základní hodnoty vinařství patří neustálé zaměření na kvalitu při dodržení udržitelných postupů při práci ve vinicích. Od roku 2014 je produkce vinařství plně organická. V rámci projektu „Energie z révy“, podporovaného italským Ministerstvem zemědělství, vinařství pilotně testuje využití biomasy s cílem výrazně omezit emise CO2. Produkce vinařství je široká, klíčová jsou zejména vína Rubesco (první víno Umbrie, které získalo status DOC) a Rubesco Vigna Monticchio. Vinařství Lungarotti dnes vedou sestry Chiara a Teresa.

Majitel: Rodina Lungarotti
Enolog: Vincenzo Pepe, konzultuje Lorenzo Landi
Roční produkce: 2 400 000 lahví
Rozloha: 250 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.