Vermentino di Sardegna "La Cala" DOC 2015
Sella&Mosca
Vermentino di Sardegna "La Cala" DOC 2015
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.

Vermentino di Sardegna "La Cala" DOC 2015

Sella&Mosca

Toto víno světle slámové barvy se těší osobité květnaté a ovocité vůni po wistérii, banánech, ananasu a anglickém krému "custard". V jeho chuti se projevuje plnost a kulatost v dokonalé harmonii, která doznívá v přetrvávajícím finále.

Doporučení v gastronomii: Kaviár Středomoří – Bottarga.
Hodnocení zákazníků*****
Recenze (2)
Odrůda:Vermentino
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Dostupnost:skladem
Naše cena: 260 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno k okamžité konzumaci
Objem: 0,75 l
ks

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: Kaviár Středomoří – Bottarga.
Odrůda:Vermentino
Zrání:v nerezu
Obsah alk.:12,5%

Recenze Vermentino di Sardegna "La Cala" DOC 2015

  • Jana, Přidáno: 24.2.2015 20:57
    Očekávala jsem více a jinou chuť, takové nevyvážené v chuti.
  • Karel, Přidáno: 31.7.2014 15:43
    Krásné, čisté a svěží. Dali jsme si toto víno k zeleninovému salátu.
Více o vinařství
Sella&Mosca
Vinařství Sella e Mosca vzniklo v roce 1899, kdy inženýr Ermineo Sella, synovec státníka jménem Quintino Sella začal s exkavací v I Piani poblíž Alghera v provincii Sassari na severozápadě Sardinie. To byl obrovský počin vzhledem ke skalnatému půdnímu podloží složeného z vápence, pískovce a hornin vulkanického původu, které bránilo řádnému odvodnění. Se svým partnerem, právníkem Edgardem Moscou, uviděl potenciál vybudovat na tomto místě vinařství a jejich společný projekt byl dokončen v roce 1903. Dodnes zde zůstává kouzlo původního vinařství, přesto, že bylo od této doby několikrát zrekonstruováno. Oba zakladatelé byli egyptologové, což je důvod, proč logo obsahuje reference k lisu ze Staré říše Egypta. Nyní je tato firma nejvýznamější výrobce vína na Sardinii, s celkovou rozlohou 650 ha, na kterých se pěstuje mnoho místních odrůd jako je např. Torbato. Vinařství pracuje výhradně v biorežimu a za jeho zásluhy získalo od Gambero Rosso v roce 2013 ocenění Cantina dell'Anno (vinařství roku). Majitel: Gruppo Campari Enolog: Giovanni Pinna Consultant: Beppe Caviola Roční produkce: 7 600 000 lahví Rozloha: 571 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.