Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.

JSTE STARŠÍ 18 LET?

Ne
Vittoria Rosso "Pithos" (amfora) DOC 2016
COS
Vittoria Rosso "Pithos" (amfora) DOC 2016
Kliknutím zobrazíte detail obrázku.
Raritní víno BIO

Vittoria Rosso "Pithos" (amfora) DOC 2016

COS
Pithos je vlajková loď vinařství COS, před nalahvováním víno zraje sedm měsíců v zakopaných hliněných amforách. Krásně aromatické s tóny malin nebo fialky, v chuti šťavnaté, kulaté a hebké. Tóny malin, sušených třešní, zemitosti a bílého pepře jsou doplněné o krásně integrované jemné třísloviny. Dochuť je dlouhá a uzavřená minerální slaností. Díky své jemnosti, eleganci a unikátnímu charakteru patří víno Pithos mezi nejvyhledávanější italská vína. Časopis Wine Enthusiast Pithos 2014 zařadil mezi 100 nejzajímavějších vín světa.
Doporučení v gastronomii: těstoviny, risotto s mořskými plody, tučnější ryby.
Odrůda:Nero d 'Avola a Frappato
Zrání:v hliněných amforách
Obsah alk.:12%
Potenciál:Víno určené k uložení
Dostupnost:skladem
Naše cena: 650 Kč vč. DPH
DPH:21%
Potenciál:Víno určené k uložení
Objem: 0,75 l
ks

Na tuto položku nelze uplatnit žádné další slevy.

Podrobný popis

Doporučení v gastronomii: těstoviny, risotto s mořskými plody, tučnější ryby.
Odrůda:Nero d 'Avola a Frappato
Zrání:v hliněných amforách
Obsah alk.:12%

Recenze Vittoria Rosso "Pithos" (amfora) DOC 2016

Více o vinařství
COS

Azienda Agricola COS je vinařský projekt, který v roce 1980 založili kamarádi Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano. Z malého projektu se vinařství postupně vypracovalo na produkci až 200 000 lahví ročně a svou filozofií a kvalitou vín iniciovalo doslova vinařskou renesanci na jihovýchodě Sicílie. Okouzleni starobylými postupy se ve vinařství COS rozhodli pracovat s amforami, které pro výrobu vín používali ve starověkém Řecku. Aktuálně jich vinařství používá na 150, což ve světě vína prakticky nemá obdoby. Ve vinicích vinařství COS se nepoužívají žádné chemikálie, naopak biodynamické postupy a preparáty, vína neprochází filtrací ani čiřením. I díky úspěchu vinařství COS se z trochu zapomenutého vinařského kraje stal významný bod na vinařské mapě Sicílie, prezentovaný zejména víny Cerasuolo di Vittoria. Ta od roku 2005 spadají do prestižní kategorie DOCG vín. Jejich základem jsou odrůdy Nero d'Avola a Frappato a ve skleničce čekejte eleganci, svěžest a expresivní tóny červeného ovoce. Vlajková loď vinařství COS, víno Pithos Rosso, se v krátké době stalo jedním z nejvyhledávanějších italských vín v zahraničí. Na 36 hektarech vinic má vinařství vysazeny odrůdy Nero d’Avola, Frappato, Insolia, Grecanico, Cabernet Sauvignon a Merlot.

Majitel: Giambattista Cilia, Giusto Occhipinti a Cirino Strano
Enolog: Giusto Occhipinti, Giambattista Cilia
Roční produkce: 200 000 lahví
Rozloha: 36 ha

Zjistit více o vinařství

Hlídací pes

Líbí se Vám toto zboží, ale jeho cena se Vám zdá příliš vysoká? Pak vyplňte cenu, která by se Vám u tohoto produktu líbila více a zadejte svůj e-mail. Dojde-li v budoucnu ke snížení ceny na Vámi požadovanou výši a níže, budete o této skutečnosti informováni. Chcete-li být tedy informováni při každém poklesu cenu, zadejte aktuální cenu výrobku.

Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu info@vinodoc.cz.