Famiglia Cotarella

Umbria Rosso "Marciliano" IGT 2013

Wine Spectator 90 / 100

0,75 l

970 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
16 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
70% Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc

Typický Cabernet atraktivního temně rudého zbarvení s černorybízovou vůní doplněnou o tóny ostružin, lékořice a kořenitostí hřebíčku a pepře. V chuti vás víno doslova ohromí svou extraktivností a opulencí. Sofistikované a velmi pěkně integrované třísloviny dotváří komplexní strukturu tohoto noblesního vína.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno pochází z jílovité vinice, vysazené v nadmořské výšce 350 m.n.m., v zóně Montecchio. Réva má v průměru 15 let. Hrozny odrůdy Cabernet Franc se sklízí začátkem září, v případě odrůdy Cabernet Sauvignon třetí týden v září. Velmi přísná redukce výnosů až na 0,5 kilogramu na jeden keř.  

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a míří v malých bedýnkách do vinařství. Po pečlivé selekci jen zdravých a zralých hroznů začíná alkoholická fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty. Po dokončení alkoholické fermentace je vytvořen blend vína Cabernet Franc a Cabernet Sauvignon. Jablečno-mléčné kvašení probíhá v barikových sudech, kde víno leží po dobu 18 měsíců.  

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Dorůžova pečené hovězí maso nebo zvěřina.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.