Famiglia Cotarella

Umbria Rosso "Marciliano" IGT 2013

Wine Spectator 90 / 100

0,75 l

970 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Zrání
16 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
70% Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc

Typický Cabernet atraktivního temně rudého zbarvení s černorybízovou vůní doplněnou o tóny ostružin, lékořice a kořenitostí hřebíčku a pepře. V chuti vás víno doslova ohromí svou extraktivností a opulencí. Sofistikované a velmi pěkně integrované třísloviny dotváří komplexní strukturu tohoto noblesního vína.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno pochází z jílovité vinice, vysazené v nadmořské výšce 350 m.n.m., v zóně Montecchio. Réva má v průměru 15 let. Hrozny odrůdy Cabernet Franc se sklízí začátkem září, v případě odrůdy Cabernet Sauvignon třetí týden v září. Velmi přísná redukce výnosů až na 0,5 kilogramu na jeden keř.  

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a míří v malých bedýnkách do vinařství. Po pečlivé selekci jen zdravých a zralých hroznů začíná alkoholická fermentace v nerezových tancích za kontrolované teploty. Po dokončení alkoholické fermentace je vytvořen blend vína Cabernet Franc a Cabernet Sauvignon. Jablečno-mléčné kvašení probíhá v barikových sudech, kde víno leží po dobu 18 měsíců.  

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Dorůžova pečené hovězí maso nebo zvěřina.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.