Lazio Bianco "Ferentano" IGT 2015
Tip
sommeliera
„Roscetto je velmi stará lokální odrůda, která se historicky pěstuje v této části Lazia. Má velmi kompaktní hrozny a přirozeně nízké výnosy. Výsledná vína jsou plná a mají zajímavý komplexní chuťový profil. Připomínají Chardonnay.“

Famiglia Cotarella

Lazio Bianco "Ferentano" IGT 2015

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
4 měsíce v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Roscetto

Toto víno zářivě zlatavé barvy je vyrobené z autochtonní odrůdy Roscetto, která se pěstuje na svazích Montefiascone. Jeho vůně je čistá a přímočará, rozpoznáte v ní pestrou škálu tónů od bílého melounu, ananasu, banánu nebo jemných tónů vanilky. V chuti je víno bohaté, intenzivní a plné s jemnou mandlovou dochutí.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z kamenité vinice, vysazené v nadmořské výšce 300 m.n.m., v katastru obce Montefiascone. Réva roste v okolí jezera Bolsena, pro víno jsou vybrány ty nejlepší hrozny, průměrný věk révy je 20 let. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny odrůdy Roscetto se sbírají na konci září.  

Sklep: Vinifikace začíná studenou macerací hroznů se slupkami po dobu osmi hodin a jemným lisováním. Následně mošt kvasí částečně v nerezu a částečně v barikových sudech a u vína se nechá proběhnout také malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno leží čtyři měsíce v barikových sudech.

Kdy vypít: 2018 - 2023

Doporučení v gastronomii: Dýňové ravioli, tortellini in brodo, spaghetti carbonara.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Tip
sommeliera
„Roscetto je velmi stará lokální odrůda, která se historicky pěstuje v této části Lazia. Má velmi kompaktní hrozny a přirozeně nízké výnosy. Výsledná vína jsou plná a mají zajímavý komplexní chuťový profil. Připomínají Chardonnay.“

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.