Lazio Bianco "Ferentano" IGT 2015
Tip
sommeliera
„Roscetto je velmi stará lokální odrůda, která se historicky pěstuje v této části Lazia. Má velmi kompaktní hrozny a přirozeně nízké výnosy. Výsledná vína jsou plná a mají zajímavý komplexní chuťový profil. Připomínají Chardonnay.“

Famiglia Cotarella

Lazio Bianco "Ferentano" IGT 2015

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
4 měsíce v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Roscetto

Toto víno zářivě zlatavé barvy je vyrobené z autochtonní odrůdy Roscetto, která se pěstuje na svazích Montefiascone. Jeho vůně je čistá a přímočará, rozpoznáte v ní pestrou škálu tónů od bílého melounu, ananasu, banánu nebo jemných tónů vanilky. V chuti je víno bohaté, intenzivní a plné s jemnou mandlovou dochutí.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Víno pochází z kamenité vinice, vysazené v nadmořské výšce 300 m.n.m., v katastru obce Montefiascone. Réva roste v okolí jezera Bolsena, pro víno jsou vybrány ty nejlepší hrozny, průměrný věk révy je 20 let. Velká pozornost se v průběhu roku věnuje péči o révu, ořezávání a zelené sklizni. Zralé hrozny odrůdy Roscetto se sbírají na konci září.  

Sklep: Vinifikace začíná studenou macerací hroznů se slupkami po dobu osmi hodin a jemným lisováním. Následně mošt kvasí částečně v nerezu a částečně v barikových sudech a u vína se nechá proběhnout také malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno leží čtyři měsíce v barikových sudech.

Kdy vypít: 2018 - 2023

Doporučení v gastronomii: Dýňové ravioli, tortellini in brodo, spaghetti carbonara.

...

Falesco

Na hranici regionů Umbrie a Lazio vinařství Falesco založili v roce 1979 zkušení italští enologové, bratři Riccardo a Renzo Cotarellové. Vinařství se nachází v historické vinařské oblasti Montefiascone poblíž pobřeží krásného jezera Bolsena. Samotný sklep je v Umbrii, asi 30 kilometrů jižně od historické Perugie. Původně se vinařství věnovalo výrobě tradičního bílého vína "Est! Est !! Est !!!", ale během několika let rozšířilo své portfolio o vína červená. Na jedné straně bratři Cotarellové používají mezinárodní odrůdy, jako Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Syrah, na druhé se věnují starým autochtonním odrůdám, jako je Roscetto. Ricardo a Renzo Cotarellové aktuálně stojí na vrcholu kvalitativní pyramidy červených vín z Lazia.

Tip
sommeliera
„Roscetto je velmi stará lokální odrůda, která se historicky pěstuje v této části Lazia. Má velmi kompaktní hrozny a přirozeně nízké výnosy. Výsledná vína jsou plná a mají zajímavý komplexní chuťový profil. Připomínají Chardonnay.“

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.