Zájezdy za vínem

Milujeme Itálii, italské jídlo a italská vína. Pokud jste na tom stejně, vyrazte s námi na cestu plnou jedinečných zážitků. Objevujte s námi italské vinařské regiony, jejich prestižní vinařství, lokální gastronomii a historické památky. Ochutnejte skvělé víno přímo ve sklepě, poznejte lidi, kteří za ním stojí. Pojeďte s námi na některý z all inclusive zájezdů, v rámci kterých bude Vaší jedinou starostí se dobře bavit, vše ostatní pro Vás zařídíme my, spolu s naším partnerem, cestovní kanceláří Cestomilové.

(Pro skupinu 8-13 osob zorganizujeme zájezd v libovolném termínu, kontaktujte nás na duda@vinodoc.cz)

Za vínem do Jižního Tyrolska

Shrnutí: Vychutnejte si úžasné Jižní Tyrolsko všemi smysly! Bez lyží, za to se skleničkou v ruce! V rámci zájezdu do tohoto nejsevernějšího vinařského regionu Itálie navštívíme osm špičkových vinařství, prohlédneme si centrum měst Bolzano a Merano a ochutnáme speciality místní kuchyně.

Program:

Den 1

Odjezd v ranních hodinách z Prahy (sběrné místo v Plzni) do Bolzana v Jižním Tyrolsku, příjezd na hotel v podvečer, ubytování v rodinném hotelu přímo v centru města. Díky malé skupince čítající maximálně 18 osob si plně vychutnáte kouzlo tohoto vinařského regionu.

Na večeři zamíříme do některé z místních restaurací a ochutnáme tradiční tyrolské speciality. Co si dát třeba Knödel, tyrolský Gröstl, těstoviny plněné špenátem a tvarohem nebo špecle s rozpuštěným pikantním sýrem a na závěr jablečný štrůdl?

Den 2

Den zahájíme vydatnou snídaní a návštěvou malebného údolí Val Venosta. Zde zavítáme do rodinného vinařství Falkenstein, která s láskou obhospodařuje 14 hektarů vinic. Ochutnáme vína, která jsou školena v dubových a akáciových sudech v podzemních sklepích ručně vytesaných do skály.

Individuální oběd a odpolední program nás zavede do srdce městečka Merano. Projdeme se klimatickými lázněmi, promenádou i historickými uličkami s podloubími.

Den zakončíme v jedinečném vinařství Kraenzelhof, které se nachází v usedlosti s historií sahající až do 12. století. Tohle místo dokonale spojuje výrobu vína s uměním a dokáže okouzlit každého návštěvníka. Příjemným završením dne bude procházka několika krásnými zahradami, které k usedlosti patří.

Na společnou večeři opět zamíříme do Bolzana.


Den 3

Po snídani navštívíme tradiční rodinné vinařství Weingut Peter Zemmer ukryté v údolí Alto Adige. Vínu se místní rodina věnuje již 100 let a je producentem bílých, červených i šumivých vín.

Dále se vypravíme do dalšího rodinného vinařství Manincor, které bylo založeno v roce 1969 a dnes se může pochlubit 70 hetary vinic, kde rostou odrůdy Chardonnay, Pinot Blanc, Pinot Gris a Sauvignon. Z červených odrůd je pak pro výrobu vína nejvíce využíván Pinot Noir.

Na společný oběd bychom zamířili do restaurace poblíž jezera Lago di Caldaro.

Náš den plný objevování lahodných vín zakončíme ve vinařství Cantina Tramin, jehož historie sahá až do počátku 17. století. Dnes je tato usedlost vybavena moderním zázemím pro výrobu bílých, růžových, červených i šumivých vín. Při pěstování a produkci vína je zde kladen důraz na biodynamické metody.

K večeru si buď ve skupině nebo individuálně užijeme procházku historickým centrem Bolzana. Prohlédneme si domy s podloubím, které dodnes tvoří architektonickou dominantu města, uvidíme dóm zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie i Neptunovu fontánu, která stojí na náměstí Piazza Walther již od 18. století.

Tradiční tyrolské speciality si vychutnáme v některé z místních restaurací.


 

Den 4

Po snídani zavítáme na náhorní plošinu Mazon proslulou svými ideálními podmínkami pro pěstování rulandského modrého. Navštívíme zde malé rodinné vinařství Franz Haas, kde na čtyřech hektarech úspěšně pěstují Pinot Noir. Původně vinice vedli po pergolách, dnes však preferují vedení kordonem. Tuto exkluzivní prohlídku zakončíme ochutnávkou jejich vynikajícího vína.

Na společný oběd se vydáme do tradiční jihotyrolské restaurace a užijeme si vydatný oběd i krásné výhledy.

Odpoledne zamíříme do historického vinařství Castelfeder, které bylo založeno v roce 1880 a dnes jej vede již sedmá generace. Vinice tohoto vinařství patří mezi nejvýše položené v Jižním Tyrolsku, což je ideální pro pěstování odrůdy Pinot Noir.

Na konci našeho dne se podíváme do místní výrobny sýrů, idylicky situované na samotě v kopcích nad údolím.

Na závěr se individuálně nebo společně vydáme na večeři v Bolzanu.


Den 5

Po snídani se rozloučíme s Jižním Tyrolskem a cestou se zastavíme ještě ve vinařství Pacherhof. Historické vinné sklepy v úctyhodných prostorách ze 12. století kladou na  vinaře Andrease Hubera zvláštní nároky. Hrozny se ve sklepě šetrně lisují, pečlivě kvasí a zrají ve velkých nerezových tancích a dřevěných sudech.

Poté již zamíříme na cestu zpět do Prahy (zastávka v Plzni). V podvečer návrat domů.

 

Cena zájezdu: 26 901 Kč/os

Cena zahrnuje:
    • dopravu autobusem z ČR (odjezdová místa Praha a Plzeň)
    • 4x ubytování v rodinném hotelu v centru Bolzana
    • 4x snídaně
    • 2x oběd
    • 2x večeře
    • degustace vín
    • pobytové taxy
    • pojištění proti úpadku CK
    • pohonné hmoty, dálnice, parkovné
    • služby průvodce dle programu

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.

23. - 27. dubna 2024

Jižní Tyrolsko

Piemont – Barolo a Barbaresco

Shrnutí: Letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého budete bydlet v malebném hotelu přímo ve vesničce Barolo. Během tří dní s námi navštívíte pět vinařství, ochutnáte spoustu vín a s místním hledačem lanýžů se vydáme hledat poklady ukryté pod zemí. Poznáte lokální gastronomické speciality, mimo jiné v restauraci oceněné michelinskou hvězdou – La Ciau del Tornavento Restaurant. To vše v malebném Piemontu, kde v každé zatáčce čekají neuvěřitelná panoramata a kam se v každém případě budete chtít velmi brzy vrátit.

Program:

Den 1

Setkání naší malé vinařské skupiny v Praze na letišti, přílet do Milána a přejezd do vesničky Barolo.

Ubytujeme se v krásném 3* hotelu Brezza Barolo, v klasických dvoulůžkových pokojích. V případě, že nám to letový řád dovolí, navštívíme místní vinařství s ochutnávkou vín odrůdy Dolcetto. Den zakončíme společnou večeří, která se ponese v italském duchu v kombinaci s víny Chardonnay a Langhe Nebbiolo.

 

Den 2

Hledání lanýžů, degustace vín, městečko La Morra, vinařství Marcarini, Castiglione Falletto

Po snídani přejedeme k městečku Monforte d‘Alba, kde se s místním hledačem lanýžů a jeho psem vydáme pátrat po těchto vzácných houbách typických pro Piemont.

Poté zavítáme do vinařství Serralunga Casa Mia na degustaci vín a lehký oběd v podobě místních uzenin a sýrů.

Následně navštívíme městečko La Morra a vydáme se na prohlídku jednoho z tradičních vinařství Marcarini. To disponuje jedním z nejstarších sklepů v historickém centru, ochutnáme tu krásná a elegantní vína, včetně Barola z vinic Brunate a La Serra. Městečko La Morra také nabízí úchvatný výhled na celý vinařský region, kde se vyrábí vína Barolo.

Večeři si dopřejeme v Castiglione Falletto, v restauraci Cantina Comunale.

 

Den 3

Městečko Barbaresco, vinařství Ca del Baio, restaurace s michelinskou hvězdou, oblast Diano d´Alba, vinařství Claudio Alario

Po snídani se přesuneme do městečka Barbaresco, kde vystoupáme na místní historickou vyhlídkovou věž. Následně přejedeme do rodinného vinařství Cà del Baio na prohlídku zdejšího sklepa a ochutnávku vín. Porovnat si budete moci Barbaresca z několika prestižních vinic. Opravdu lahodný oběd si dopřejeme v michelinské restauraci La Ciau del Tornavento.

Odpoledne se vydáme do oblasti Diano d’Alba a zastavíme se v malém rodinném vinařství Claudio Alario, založeném roku 1900.

Po návratu do hotelu nás čeká večeře v místní restauraci La Cantinetta.

 

Den 4

Vinařství Ferdinando Principiano, návrat domů

V případě, že nám to letový řád dovolí, vydáme se po snídani do vinařství Ferdinando Principiano na závěrečnou degustaci vín.

Poté se již rozloučíme s Piemontem a soukromým transferem odjedeme na letiště v Miláně, odkud odletíme zpět do Prahy.

 

Cena zájezdu: 37 900 Kč/os

Cena zahrnuje:
  • letenky včetně palivových poplatků
  • 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích
  • 3x snídaně
  • 2x lehký oběd
  • 3x večeře
  • transfery po celou dobu zájezdu
  • degustace vín a olivového oleje
  • služby průvodce a znalce vína
  • PHM, parkovné, dálniční poplatky
  • zavazadlo příruční dle pravidel letecké společnosti
  • 100% pojištění proti úpadku CK

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.

7. - 10. listopadu 2024

Piemont