Zájezdy za vínem

Milujeme Itálii, italské jídlo a italská vína. Pokud jste na tom stejně, vyrazte s námi na cestu plnou jedinečných zážitků. Objevujte s námi italské vinařské regiony, jejich prestižní vinařství, lokální gastronomii a historické památky. Ochutnejte skvělé víno přímo ve sklepě, poznejte lidi, kteří za ním stojí. Pojeďte s námi na některý z all inclusive zájezdů, v rámci kterých bude Vaší jedinou starostí se dobře bavit, vše ostatní pro Vás zařídíme my, spolu s naším partnerem, cestovní kanceláří Cestomilové.

Piemont – Barolo a Barbaresco

(Pro skupinu 8-13 osob zorganizujeme zájezd v libovolném termínu, kontaktujte nás na duda@vinodoc.cz)

Shrnutí: Letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého budete bydlet v malebném hotelu přímo ve vesničce Barolo. Během tří dní s námi navštívíte pět vinařství, ochutnáte spoustu vín a s místním hledačem lanýžů se vydáme hledat poklady ukryté pod zemí. Poznáte lokální gastronomické speciality, mimo jiné v restauraci oceněné michelinskou hvězdou – La Ciau del Tornavento Restaurant. To vše v malebném Piemontu, kde v každé zatáčce čekají neuvěřitelná panoramata a kam se v každém případě budete chtít velmi brzy vrátit.

Program:

Den 1 Středa 2. listopadu:

Odlet do Milána, ubytování, vinařství Brezza a ochutnávka vín odrůdy Dolcetto

Setkání naší malé vinařské skupiny v Praze na letišti, přílet do Milána a přejezd do vesničky Barolo.

Ubytujeme se v krásném 3* hotelu Brezza Barolo, v klasických dvoulůžkových pokojích. V případě, že nám to letový řád dovolí, navštívíme místní vinařství s ochutnávkou vín odrůdy Dolcetto. Den zakončíme společnou večeří, která se ponese v italském duchu v kombinaci s víny Chardonnay a Langhe Nebbiolo.

 

Den 2 – Čtvrtek 3. listopadu: 

Hledání lanýžů, degustace vín, městečko La Morra, vinařství Marcarini, Castiglione Falletto

Po snídani přejedeme k městečku Monforte d‘Alba, kde se s místním hledačem lanýžů a jeho psem vydáme pátrat po těchto vzácných houbách typických pro Piemont.

Poté zavítáme do vinařství Serralunga Casa Mia na degustaci vín a lehký oběd v podobě místních uzenin a sýrů.

Následně navštívíme městečko La Morra a vydáme se na prohlídku jednoho z tradičních vinařství Marcarini. To disponuje jedním z nejstarších sklepů v historickém centru, ochutnáme tu krásná a elegantní vína, včetně Barola z vinic Brunate a La Serra. Městečko La Morra také nabízí úchvatný výhled na celý vinařský region, kde se vyrábí vína Barolo.

Večeři si dopřejeme v Castiglione Falletto, v restauraci Cantina Comunale.

 

Den 3Pátek 4. listopadu: 

Městečko Barbaresco, vinařství Ca del Baio, restaurace s michelinskou hvězdou, oblast Diano d´Alba, vinařství Claudio Alario

Po snídani se přesuneme do městečka Barbaresco, kde vystoupáme na místní historickou vyhlídkovou věž. Následně přejedeme do rodinného vinařství Cà del Baio na prohlídku zdejšího sklepa a ochutnávku vín. Porovnat si budete moci Barbaresca z několika prestižních vinic. Opravdu lahodný oběd si dopřejeme v michelinské restauraci La Ciau del Tornavento.

Odpoledne se vydáme do oblasti Diano d’Alba a zastavíme se v malém rodinném vinařství Claudio Alario, založeném roku 1900.

Po návratu do hotelu nás čeká večeře v místní restauraci La Cantinetta.

 

Den 4 Sobota 5. listopadu: 

Vinařství Ferdinando Principiano, návrat domů

V případě, že nám to letový řád dovolí, vydáme se po snídani do vinařství Ferdinando Principiano na závěrečnou degustaci vín.

Poté se již rozloučíme s Piemontem a soukromým transferem odjedeme na letiště v Miláně, odkud odletíme zpět do Prahy.

 

Cena zájezdu: 31 101 Kč/os

Cena zahrnuje:
  • letenky včetně palivových poplatků
  • 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích
  • 3x snídaně
  • 2x lehký oběd
  • 3x večeře
  • transfery po celou dobu zájezdu
  • degustace vín a olivového oleje
  • služby průvodce a znalce vína
  • PHM, parkovné, dálniční poplatky
  • zavazadlo příruční dle pravidel letecké společnosti
  • 100% pojištění proti úpadku CK

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.

2. 11. - 5. 11. 2022

Piemont

Chianti Classico a Chianti Rúfina

(Pro skupinu 8-13 osob zorganizujeme zájezd v libovolném termínu, kontaktujte nás na duda@vinodoc.cz)

Shrnutí: Letecký zájezd all inclusive, v rámci kterého poznáte slavný toskánský vinařský region Chianti Classico. Právě tady mají vinaři na zvlněných kopcích vysazenu odrůdu Sangiovese a dělají z ní  některá z nejzajímavějších červených vín Itálie. V rámci programu navštívíme také vinařskou oblast Chianti Rúfina a podíváme se pod pokličku výroby olivového oleje ve špičkovém olivovém mlýnu. V neposlední řadě samozřejmě ochutnáte lokální gastronomické speciality. Vychutnejte si úžasné Toskánsko všemi smysly!

Program:

Den 1 Úterý 11. října: 

Odlet do Toskánska, prohlídka městečka Greve in Chianti, vesnička Montefioralle, ubytování a uvítací večeře, degustace vína Pruneti

Setkání s průvodcem na letišti v Praze. Po příletu do Itálie přejedeme soukromým autobusem do malého toskánského městečka Greve in Chianti. Ubytujeme se a dopřejeme si chvíli odpočinku.

V pozdním odpoledni bude prostor na prohlídku historického centra města Greve in Chianti, případně na procházku úzkými uličkami středověké vesničky Montefioralle. Milovníci vína si mohou zdarma prohlédnout největší toskánskou enotéku, Enoteca Falorni.

Lahodnou italskou večeři o čtyřech chodech si dopřejeme v restauraci Pruneti Extragallery. Nebude chybět ani degustace tří druhů vína Pruneti.


 

Den 2 Středa 12. října: 

Oblast Val´Elsa, vinařství Castello di Monsanto, vinařství La Selvanella, vinařství Fontaleoni, vinařství Tenuta di Lilliano

Po snídani se vydáme do oblasti Val’Elsa, kde navštívíme vinařství Castello di Monsanto, jedno z nejslavnějších vinařství tohoto regionu. Společně s místním průvodcem si prohlédneme úchvatné sklepy s kolekcí archivních vín a ochutnáme několik vzorků.

Během naší cesty se zastavíte také ve vinařství La Selvanella u městečka Radda in Chianti. Zdejší vinice patří k jedné z nejlepších v regionu Chianti Classico a právě hrozny z jejich vinic daly vzniknout ročníku 1969, Chianti Classico Vigneti La Selvanella Riserva. Jde o jedno z prvních vín v Itálii prodávaných pod názvem samotné vinice.

Odpoledne přejedeme do blízkosti jednoho z nejkrásnějších toskánských měst, k San Gimignanu. Říká se mu toskánský Manhattan a jeho vysoké kamenné věže dominují malebné krajině poseté vinicemi. Navštívíme nedaleké vinařství Fontaleoni, kde budeme mít jedinečnou příležitost seznámit se s produkcí vína Vernaccia di San Gimignano. Součástí ochutnávky vína bude také lehký oběd s výběrem sýrů a čerstvé zeleniny.

Na naší zpáteční cestě si ještě prohlédneme vinařství Tenuta di Lilliano, kde si užijeme ochutnávku vín Chianti Classico. První písemné zmínky o Borgo di Lilliano pocházejí již ze středověku. V té době se jednalo o pevnostní komplex s kostelem svaté Cristiny. Komercializaci vín usedlosti Lilliano započala v roce 1958 princezna Eleonora Ruspoli Berlingieri, jejíž rodina nemovitost koupila v roce 1920.

Na večeři se vrátíme zpět do Greve in Chianti.


 

Den 3Čtvrtek 13. října: 

Výrobna olivového oleje, vinařství Frascole

Po snídani vyrazíme k malé vesničce San Polo na návštěvu olivové farmy Frantoio Pruneti. Seznámíme se s výrobou olivového oleje a projdeme jednotlivými částmi výroby. Pak již bude následovat ochutnávka několika druhů olivových olejů.

Odpoledne navštívíme vinařství Frascole v městečku Dicomano. Ve vinném sklípku nás přivítají sami výrobci, kteří jsou připraveni zodpovědět jakékoliv naše otázky. Užijeme si prohlídku včetně ochutnávky čtyř vín v kombinaci s občerstvením a ochutnávkou olivového oleje.

Večeři si opět vychutnáme v Greve in Chianti.


 

Den 4 – Pátek 14. října: 

Po snídani nás čeká rozloučení s Toskánskem, transfer na letiště a návrat domů.

 

Orientační cena zájezdu: 29 901 Kč/os

Cena zahrnuje:
 • letenky včetně palivových poplatků
 • 3x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích
 • 3x snídaně
 • 2x lehký oběd
 • 3x večeře
 • transfery po celou dobu zájezdu
 • degustace vín a olivového oleje
 • služby průvodce, znalce vína a řidiče
 • pobytové taxy, 4 EUR/os/noc
 • zavazadlo příruční dle pravidel letecké společnosti
 • 100% pojištění proti úpadku CK

Pro více informací kontaktujte: Mikuláš Duda, duda@vinodoc.cz, 734 525 053

Své místo na zájezdu si můžete rezervovat zde.

11. 10. - 14. 10. 2022

Toskánsko