Růžová vína

Konzumace růžových vín celosvětově roste a svůj podíl na to má i Itálie. Napříč italskými regiony najdete krásná svěží růžová vína, která oceníte nejen jako příjemné letní osvěžení, ale také jako zajímavého partnera ke gastronomickému snoubení. Vyzkoušejte a porovnejte si růžová vína z různých koutů Itálie. V nabídce najdete například rosé z Toskánska, Abruzza, Sardínie, Emilia-Romagna nebo Basilicaty.

Rosato je italský ekvivalent francouzského „rosé“, tedy označení pro růžová vína. Rosato je tedy zcela základní pojem, který byste měli znát. Jak už tomu ale v Itálii bývá, nic není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. V Itálii najdete slušnou řádku DOC apelací, která se růžovým vínům věnují, a v každém regionu můžete narazit na vína zcela odlišných názvů. Například v severoitalském Jižním Tyrolsku se dělají růžová vína ze zdejší autochtonní odrůdy Lagrein, známá jako „kretzer“, u jezera Lago di Garda zase vinaři lahvují růžové Chiaretto. Ve středoitalském Abruzzu narazíte na růžové Cerasuolo, v toskánském Carmignanu zase na „vin ruspo“.

Stylisticky se jednotlivá růžová vína Itálie samozřejmě mohou velmi výrazně lišit. Je to dáno zvyklostmi jednotlivých oblastí, používanými odrůdami nebo odlišným klima. Narazit tak můžete na lehká a svěží růžová vína světlého odstínu a jemné ovocné aromatiky, až po komplexní a intenzivní vína s jemnými tříslovinami. V rámci jisté míry zjednodušení lze říci, že čím více na jih se vydáte, tím „nabušenější“ a těžší víno dostanete.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.