Prosecco Rosé DOC Brut
Tip
sommeliera
Jedinými povolenými odrůdami pro Prosecco Rosé jsou Glera a Pinot Noir, přičemž druhá jmenovaná odrůda se na víně podílí z 10-15 %. Pokud máte rádi klasické Prosecco, rozhodně si zamilujete i Prosecco Rosé.

Montelvini

Prosecco Rosé DOC Brut

0,75 l

310 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Prosecco
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
11 %
Odrůda
Glera 85 %, Pinot nero 15 %

Výborně vyvážené, svěží a suché Prosecco hroznů odrůd Glera a Pinot Nero. Světlejší lososová barva, ve skleničce to krásně zašumí, víno překvapí jemným a dlouho přetrvávajícím perlením. Na nose působí svěže, ucítíte květinové tóny a zahradní ovoce, s nádechem jahod, červeného rybízu a broskví. Výrazné a elegantní víno. Nejlépe si ho vychutnáte vychlazené na teplotu 6-8°C.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Benátsko

Ideální teplota: 6  - 8 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 11 %; Kyselina: 5,5 g/l; Zbytkový cukr: 10 g/l

Sklep: Hrozny obou odrůd jsou sklizeny a vinifikovány samostatně, aby se maximálně projevil jejich charakter. Mošt bílých hroznů Glery se získává jemným lisováním hroznů; fermentace probíhá při konstantní teplotě 17° C, prostřednictvím selektovaných kvasinek. U odrůdy Pinot Nero dochází ke krátkému macerování moštu se slupkami, aby se před fermentací extrahovaly barviva a odrůdové aroma. Cuvée se poté získává scelením dvou základních vín těsně před zahájením sekundární fermentace v uzavřených nerezových tancích. Tento proces trvá asi 65 dní. Před plněním do lahví je Prosecco Rosé stabilizováno a filtrováno.

Kdy vypít: 2023 - 2024

Doporučení v gastronomii: Jako aperitiv, k lehčím předkrmům nebo k rybě.

Přečtěte si na našem blogu: 10 zajímavostí o vínech Prosecco. Vše, co byste měli vědět

...

Montelvini

Vinařství Montelvini vzniklo v roce 1968, kdy se současný majitel Armando Serena rozhodl opustit fungující rodinný podnik a pokračovat v rodinné tradici výroby vín. Ta v regionu Treviso sahá až do roku 1881. Vinařství sídli v obci Venegazzù a dnes patří mezi jedno z nejdynamičtěji rozvíjejících se vinařství Itálie. V portfoliu vinařství najdete tichá vína, ale základem jsou vína šumivá, včetně prestižního DOCG Asolo Prosecco Superiore. Tato zajímavá apelace leží jižně od vyhlášené oblasti Conegliano – Valdobbiadene. Vinařství funguje na rodinném principu, Armando Serena v něm spolupracuje se svým synem Albertem, který je zodpovědný za obchod a dcerou Sarou, která se stará o marketing a komunikaci. Filozofie vinařství je úcta k člověku a k životnímu prostředí, stejně jako zaměření se na inovace. Ty se snaží aplikovat Armando Serena v souladu s tradicemi, které jeho rodina ve výrobě vína nasbírala během pěti generací.

 

Tip
sommeliera
Jedinými povolenými odrůdami pro Prosecco Rosé jsou Glera a Pinot Noir, přičemž druhá jmenovaná odrůda se na víně podílí z 10-15 %. Pokud máte rádi klasické Prosecco, rozhodně si zamilujete i Prosecco Rosé.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.