Montelvini

Prosecco Superiore Asolo DOCG Sui Lieviti Spumante Brut

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Druh
Prosecco
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
11 %
Odrůda
Glera

Prosecco vyrobené klasickou původní metodou Col Fondo, fermentace probíhá v láhvi a kaly následně nejsou odstřeleny. Víno je nefiltrované, je minimálně sířeno a má jen 2 gramy zbytkového cukru. Ve skleničce má víno světle slámově žlutou barvu, vůně je výraznější, s tóny chlebovinky, kvasinek, bílých peckovin a akátového květu. Chuť je svěží a suchá.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Analytické hodnoty: Alkohol: 11 %; Kyselina: 5,3 g/l; Zbytkový cukr: 2 g/l 

Vinice: Hrozny Glery určené pro toto víno se sklízejí v polovině září ze svahů kopcovitých oblastí jižně od řeky Piave. 

Sklep: Toto je tradiční způsob, jak se vyrábělo Prosecco v době, kdy ještě neexistovaly nerezové tanky používané dnes. Základní víno se po první fermentaci nechá odpočívat v kontaktu s kvasinkami po dobu nejméně šesti měsíců. Pak je víno plněno do lahví, kde probíhá druhotná fermentace. U vína se neprovádí odstřelení, nedochází tedy k separaci zbytkových kvasinek. Výsledné víno je lehce zakalené a velmi suché. Nízká hladina siřičitanů v tomto víně je možná díky kontaktu s kvasinkami, které pomáhají bránit oxidaci vína. 

Kdy vypít: 2021 - 2022

Doporučení v gastronomii: Aperitiv, do kombinace s malými předkrmy a tapas.

...

Montelvini

Vinařství Montelvini vzniklo v roce 1968, kdy se současný majitel Armando Serena rozhodl opustit fungující rodinný podnik a pokračovat v rodinné tradici výroby vín. Ta v regionu Treviso sahá až do roku 1881. Vinařství sídli v obci Venegazzù a dnes patří mezi jedno z nejdynamičtěji rozvíjejících se vinařství Itálie. V portfoliu vinařství najdete tichá vína, ale základem jsou vína šumivá, včetně prestižního DOCG Asolo Prosecco Superiore. Tato zajímavá apelace leží jižně od vyhlášené oblasti Conegliano – Valdobbiadene. Vinařství funguje na rodinném principu, Armando Serena v něm spolupracuje se svým synem Albertem, který je zodpovědný za obchod a dcerou Sarou, která se stará o marketing a komunikaci. Filozofie vinařství je úcta k člověku a k životnímu prostředí, stejně jako zaměření se na inovace. Ty se snaží aplikovat Armando Serena v souladu s tradicemi, které jeho rodina ve výrobě vína nasbírala během pěti generací.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

Více informací