Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský je jedna z největších bílých odrůd světa. Odrůda pochází z Německa a hodně je rozšířena v regionu střední Evropy, ale kvalitní vína z Ryzlinku rýnského produkují i někteří vinaři v severní Itálii. Zejména ve vinařských regionech Jižní Tyrolsko a Piemont. V našem sortimentu najdete mimo jiné vinařství Falkenstein, které se na tuto odrůdu vysloveně specializuje.


Výsadby ryzlinku rýnského nejsou celosvětově tak velké, jako v případě Chardonnay nebo odrůdy Sauvignon blanc. Ryzlinku rýnskému v každém případě pomáhají současné trendy ve světě vína. Konzumenti začali být unaveni těžkými na bariku postavenými Chardonnay a Ryzlink rýnský, který se s tímto typem sudu příliš nesnese, začal fungovat jako ideální protipól. 


Svěží a lehčí charakter vín odrůdy Ryzlink rýnský je ideální pro širokou škálu gastronomického párování. Hodí se k omáčkám, drůbeži, rybám, italským těstovinám nebo kořenité a pikantní asijské kuchyni. V neposlední řadě pak Ryzlink rýnský patří mezi bílé odrůdy s největším potenciálem pro archivaci.


Co se týká původu této odrůdy, jde pravděpodobně o křížence odrůdy Heunisch bílý a Savagnin (Traminer). V Německu je Ryzlink rýnský nejstarší zdokumentovanou odrůdou, zápisy o jejím výskytu sahají až do první poloviny 15. století. Rieslingu se nejlépe daří v chladnějších klimatických podmínkách. Potřebuje ale také dostatek sluníčka pro ideální vyzrávání, a proto je v některých regionech jako Jižní Tyrolsko vysazován na příkrých terasovitých vinicích ve vyšších nadmořských výškách. Maximalizuje se tak příjem slunečních paprsků a tepla. Chladnější noci pomáhají ve vínech udržovat kyselinu.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.