Ryzlink rýnský

Ryzlink rýnský je jedna z největších bílých odrůd světa. Odrůda pochází z Německa a hodně je rozšířena v regionu střední Evropy, ale kvalitní vína z Ryzlinku rýnského produkují i někteří vinaři v severní Itálii. Zejména ve vinařských regionech Jižní Tyrolsko a Piemont. V našem sortimentu najdete mimo jiné vinařství Falkenstein, které se na tuto odrůdu vysloveně specializuje.


Výsadby ryzlinku rýnského nejsou celosvětově tak velké, jako v případě Chardonnay nebo odrůdy Sauvignon blanc. Ryzlinku rýnskému v každém případě pomáhají současné trendy ve světě vína. Konzumenti začali být unaveni těžkými na bariku postavenými Chardonnay a Ryzlink rýnský, který se s tímto typem sudu příliš nesnese, začal fungovat jako ideální protipól. 


Svěží a lehčí charakter vín odrůdy Ryzlink rýnský je ideální pro širokou škálu gastronomického párování. Hodí se k omáčkám, drůbeži, rybám, italským těstovinám nebo kořenité a pikantní asijské kuchyni. V neposlední řadě pak Ryzlink rýnský patří mezi bílé odrůdy s největším potenciálem pro archivaci.


Co se týká původu této odrůdy, jde pravděpodobně o křížence odrůdy Heunisch bílý a Savagnin (Traminer). V Německu je Ryzlink rýnský nejstarší zdokumentovanou odrůdou, zápisy o jejím výskytu sahají až do první poloviny 15. století. Rieslingu se nejlépe daří v chladnějších klimatických podmínkách. Potřebuje ale také dostatek sluníčka pro ideální vyzrávání, a proto je v některých regionech jako Jižní Tyrolsko vysazován na příkrých terasovitých vinicích ve vyšších nadmořských výškách. Maximalizuje se tak příjem slunečních paprsků a tepla. Chladnější noci pomáhají ve vínech udržovat kyselinu.

Více informací ↓ Méně informací ↑
Řadit podle:

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.