Lugana DOC Brut Metodo Classico 2019
Tip
sommeliera
Kategorie šumivých vín Lugana vznikla v roce 1975. místní výrobci si mohou zvolit, zda použijí výrobní metodu Charmat, typickou pro Prosecco nebo tradiční metodu druhotného kvašení v láhvi. V tomto případě jde o druhou možnost!

Olivini

Lugana DOC Brut Metodo Classico 2019

James Suckling 93 / 100

0,75 l

450 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Turbiana

Šumivé víno z odrůdy Turbiana, vyrobené tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Víno zraje minimálně 24 měsíců na kvasnicích. Ve vůni se objevují jemné tóny briošky, žlutá jablíčka, tropické ovoce nebo květinové tóny. Chuť je svěží, ovocná a krémová zároveň, s příjemným perlením. Víno působí perzistentním a plným dojmem. Elegantní bublinky pro slavnostní chvíle.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Doporučení v gastronomii: Výborné jako aperitiv, předkrmy s chřestem nebo vejci, pokrmy s rybím masem.

Přečtěte si na našem blogu: Italská bílá vína Lugana

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
Kategorie šumivých vín Lugana vznikla v roce 1975. místní výrobci si mohou zvolit, zda použijí výrobní metodu Charmat, typickou pro Prosecco nebo tradiční metodu druhotného kvašení v láhvi. V tomto případě jde o druhou možnost!

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.