Lugana DOC Brut Metodo Classico 2019
Tip
sommeliera
Kategorie šumivých vín Lugana vznikla v roce 1975. místní výrobci si mohou zvolit, zda použijí výrobní metodu Charmat, typickou pro Prosecco nebo tradiční metodu druhotného kvašení v láhvi. V tomto případě jde o druhou možnost!

Olivini

Lugana DOC Brut Metodo Classico 2019

James Suckling 93 / 100

0,75 l

450 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Turbiana

Šumivé víno z odrůdy Trebbiano di Lugana, vyrobené tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Víno zraje minimálně 24 měsíců na kvasnicích. Ve vůni se objevují jemné tóny briošky, zlatá jablíčka, tropické ovoce nebo květinové tóny. Chuť je svěží, ovocná a krémová zároveň, s příjemným perlením. Víno působí perzistentním a plným dojmem. Elegantní bublinky pro slavnostní chvíle.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 9  - 11 °C

Doporučení v gastronomii: Výborné jako aperitiv, předkrmy s chřestem nebo vejci, pokrmy s rybím masem.

Přečtěte si na našem blogu: Italská bílá vína Lugana

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
Kategorie šumivých vín Lugana vznikla v roce 1975. místní výrobci si mohou zvolit, zda použijí výrobní metodu Charmat, typickou pro Prosecco nebo tradiční metodu druhotného kvašení v láhvi. V tomto případě jde o druhou možnost!

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.