Franciacorta Saten DOCG Brut BIO produkt
Tip
sommeliera
" Satén je speciální kategorie Franciacorty, víno smí pocházet jen z bílých odrůd. Jak název napovídá, pro víno je charakteristická elegance a jemnější perlení, které dosahuje tlaku méně než pět atmosfér. Satén je vždy Brut."

Mirabella

Franciacorta Saten DOCG Brut

Recenze (2)

0,75 l

630 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Franciacorta
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 28 měsíců
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
12,5 %
Odrůda
Chardonnay

V tomto případě láhev obsahuje šumivý poklad tvořený 100% odrůdou Chardonnay. Víno zraje minimálně 28 měsíců na kvasnicích, následně ještě tři měsíce po degorzáži. Ve skleničce zaujme zářivou zlatavou barvou, na nose bohatě voní s tóny jablka, banánu, bílých květů nebo sladké vanilky. V ústech působí víno plnějším a zároveň hladkým, sametovým dojmem. Přesně v duchu svého jména. Chuť je dlouhá, krémově vláčná, s příjemnou kyselinou a bohatým perlením.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vína z vinařství Mirabella pochází z vlastních 45 hektarů vinic a zhruba stejné viniční plochy v dlouholetém pronájmu. Mirabella funguje maximálně ohleduplně vůči životnímu prostředí. Vinice jsou vedeny čistě organicky a bez použití mědi. Toto víno pochází z 20 let staré vinice s odrůdou Chardonnay. Sklizeň probíhá ručně a do vinařství v malých přepravkách míří pouze zdravé a dokonale zralé hrozny.

Sklep: Ve vinařství probíhá jemné lisování hroznů, fermentace probíhá v betonových tancích za přirozeně kontrolované teploty 16-18°C. Zhruba desetina moštu kvasí v barikových sudech. Víno v láhvi zraje minimálně 36 měsíců na kvasnicích a degorzáž se provádí tři měsíce před uvedením vína na trh. Vína z vinařství Mirabella jsou minimálně sířena. Zatímco běžně je v italských šumivých vínech úroveň siřičitanů  kolem 90 mg/l, ve vínech od Mirabelly je to jen zhruba 35 až 40 mg/l.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Pokrmy z ryb, ústřice, mořské plody.

Přečtěte si na našem blogu: Šumivý ráj aneb návštěva vinařství Mirabella Franciacorta

...

Mirabella

Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco.

Tip
sommeliera
" Satén je speciální kategorie Franciacorty, víno smí pocházet jen z bílých odrůd. Jak název napovídá, pro víno je charakteristická elegance a jemnější perlení, které dosahuje tlaku méně než pět atmosfér. Satén je vždy Brut."

Ohodnoťte tento produkt

  • Skvělé šumivé víno. Z mého pohledu ještě zajímavější chuť než \\\"základní varianta\\\". Rozhodně doporučuji.
    Tomáš, přidáno 26. 7. 2017 22:05 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
  • Výborné šumivé víno Franciacorta Satén, produkované tradiční šampaňskou metodou, doporučuji pro skvělý poměr \\\"výkon/cena\\\".
    Martin, přidáno 4. 7. 2017 08:10 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.