Lugana DOC 2021
Tip
sommeliera
"Poslední dekádu se stala bílá vína Lugana obrovsky populární na trzích jako Německo nebo Švýcarsko, a produkce těchto vín se tak v relativně krátké době zdvojnásobila. "

Olivini

Lugana DOC 2021

Recenze (1)
James Suckling 90 / 100

0,75 l

370 Kč s DPH
+
Není skladem
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Turbiana

Tato Lugana má světle slámovou barvu se zelenkavými odlesky. Ve vůni je příjemná, svěží, kombinuje tóny bílých květin, peckového a citrusového ovoce. V chuti je víno delikátní a šťavnaté, na patře zanechává stopu citrusů, meruněk s lehce minerálním závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Vína Lugana vznikají z hroznů vinic vysazených u jižních břehů jezera Garda. Hrozny jsou sbírány ručně a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína.

Sklep: Šetrné lisování hroznů, částečná tepelná macerace 12 hodin při 5°C, alkoholové kvašení probíhá prostřednictvím selektovaných kvasinek při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Víno je uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Sladkovodní ryba se smetanovou omáčkou, bílé maso, jemné sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Italská bílá vína Lugana

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
"Poslední dekádu se stala bílá vína Lugana obrovsky populární na trzích jako Německo nebo Švýcarsko, a produkce těchto vín se tak v relativně krátké době zdvojnásobila. "

Ohodnoťte tento produkt

  • Jedno z nejlepších bílých vín v nabídce - v této cenové kategorii
    Petr, přidáno 24. 3. 2023 18:46 (✓ Ověřená spotřebitelská recenze)
Více recenzí ↓

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.