Lugana DOC 2021
Tip
sommeliera
"Poslední dekádu se stala bílá vína Lugana obrovsky populární na trzích jako Německo nebo Švýcarsko, a produkce těchto vín se tak v relativně krátké době zdvojnásobila. "

Olivini

Lugana DOC 2021

James Suckling 90 / 100

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Turbiana

Tato Lugana má světle slámovou barvu se zelenkavými odlesky. Ve vůni je příjemná, svěží, kombinuje tóny bílých květin, peckového a citrusového ovoce. V chuti je víno delikátní a šťavnaté, na patře zanechává stopu citrusů, meruněk s lehce minerálním závěrem.

Druh vína: suché

Barva vína: bílé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 10  - 12 °C

Vinice: Vína Lugana vznikají z hroznů vinic vysazených u jižních břehů jezera Garda. Hrozny jsou sbírány ručně a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína.

Sklep: Šetrné lisování hroznů, částečná tepelná macerace 12 hodin při 5°C, alkoholové kvašení probíhá prostřednictvím selektovaných kvasinek při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Víno je uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Sladkovodní ryba se smetanovou omáčkou, bílé maso, jemné sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Italská bílá vína Lugana

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
"Poslední dekádu se stala bílá vína Lugana obrovsky populární na trzích jako Německo nebo Švýcarsko, a produkce těchto vín se tak v relativně krátké době zdvojnásobila. "

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.