Merlot "Notte a San Martino" Benaco Bresciano IGT 2018
Tip
sommeliera
Krásný sametový Merlot, zjemněný delším zráním v kvalitních barikových sudech. Před konzumací víno určitě otevřete několik hodin předem, aby se nadechlo a nabídlo své rafinované tóny v plném rozsahu.

Olivini

Merlot "Notte a San Martino" Benaco Bresciano IGT 2018

James Suckling 92 / 100 Falstaff 92 / 100

0,75 l

680 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
24 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Merlot

Prémiové víno vinařství Olivini. 100% Merlot z pečlivě selektovaných hroznů, víno zrající dva roky ve francouzských barikových sudech. Ve skleničce hluboce zbarvené do rubínového odstínu, na nose komplexní a výrazné, s tóny zralého tmavého ovoce, bylinek, hřebíčku a kávy. Chuť je plná, sametově vláčná, zaoblená zráním v dubových sudech, s elegantními tříslovinami a dlouhou dochutí. Víno s velkým potenciálem dalšího zrání v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Hrozny jsou sbírány ručně z nejlepších tratí vinařství a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína.

Sklep: Šetrné lisování hroznů, alkoholové kvašení probíhá prostřednictvím selektovaných kvasinek při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Ve víně se nechá proběhnout i malolaktická fermentace a následně 24 měsíců ve francouzských barikových sudech, poté několik měsíců v nerezových tancích a v láhvi.Víno je uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2027

Doporučení v gastronomii: Dušené a grilované maso, zvěřina,tvrdé sýry.

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
Krásný sametový Merlot, zjemněný delším zráním v kvalitních barikových sudech. Před konzumací víno určitě otevřete několik hodin předem, aby se nadechlo a nabídlo své rafinované tóny v plném rozsahu.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.