Merlot "Notte a San Martino" Benaco Bresciano IGT 2018
Tip
sommeliera
Krásný sametový Merlot, zjemněný delším zráním v kvalitních barikových sudech. Před konzumací víno určitě otevřete několik hodin předem, aby se nadechlo a nabídlo své rafinované tóny v plném rozsahu.

Olivini

Merlot "Notte a San Martino" Benaco Bresciano IGT 2018

James Suckling 92 / 100 Falstaff 92 / 100

0,75 l

670 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
24 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Merlot

Prémiové víno vinařství Olivini. 100% Merlot z pečlivě selektovaných hroznů, víno zrající dva roky ve francouzských barikových sudech. Ve skleničce hluboce zbarvené do rubínového odstínu, na nose komplexní a výrazné, s tóny zralého tmavého ovoce, bylinek, hřebíčku a kávy. Chuť je plná, sametově vláčná, zaoblená zráním v dubových sudech, s elegantními tříslovinami a dlouhou dochutí. Víno s velkým potenciálem dalšího zrání v láhvi.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Hrozny jsou sbírány ručně z nejlepších tratí vinařství a pečlivě selektovány s ohledem na dosažení velké kvality vína.

Sklep: Šetrné lisování hroznů, alkoholové kvašení probíhá prostřednictvím selektovaných kvasinek při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Ve víně se nechá proběhnout i malolaktická fermentace a následně 24 měsíců ve francouzských barikových sudech, poté několik měsíců v nerezových tancích a v láhvi.Víno je uzavřeno klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2022 - 2027

Doporučení v gastronomii: Dušené a grilované maso, zvěřina,tvrdé sýry.

...

Olivini

Historie rodinného vinařství Olivini se začala psát v roce 1970, když se Giuseppe, patriarcha rodiny, rozhodl vytěžit maximum z potenciálu, jenž mírně zvlněná krajina s nádherným výhledem na jezero Garda skýtá a zároveň vyzdvihnout svou produkci vína na profesionální úroveň. Dnes toto rodinné vinařství vedou Giuseppova vnoučata Giorgio, Giordana a Giovanni, kteří jdou ve šlépějích svých rodičů Grazielly a Giulia a v tradici, kterou zavedl Giuseppe. Do této vize se nyní rovněž zařazuje enolog vinařství Antonio Crescini, který se k rodinnému vinařství připojil v roce 1999. Firma zavedla do vinařské produkce moderní vybavení a pomocí pravidelných investic neustále instaluje nové technologie ve výrobě a sklepním hospodářství. Nepřehlíží se žádný detail týkající se vinohradnictví a vinifikace. Podnik má svoji vlastní školku, kde se pěstují a připravují podnože pro štěpování a selektují vhodné klony k výsadbě, veškeré vinohradnické práce jsou prováděny manuálně, ručně sklizené hrozny se pečlivě třídí a z nich vyrobené víno je lahvováno a atraktivně adjustováno v elegantně vyhlížející konečný produkt. V posledních letech se vinařství Olivini zaměřuje především na vína vyrobená z odrůdy Trebbiano di Lugana, která se pěstuje v nejlepších polohách a na starých keřích. Výsledkem jsou vysoce kvalitní vína, která vynikají aromatikou a perfektní vyvážeností mezi cukry a kyselinkou.

Tip
sommeliera
Krásný sametový Merlot, zjemněný delším zráním v kvalitních barikových sudech. Před konzumací víno určitě otevřete několik hodin předem, aby se nadechlo a nabídlo své rafinované tóny v plném rozsahu.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.