Bolgheri Rosso Superiore "Millepassi" DOC 2018
Tip
sommeliera
"Vlajková loď vinařství a víno, které se pravidelně umísťuje mezi vůbec nejlepšími víny z regionu Bolgheri. Víno má skvělý potenciál k archivaci, před otevřením doporučuji nechat několik hodin vydýchat, případně dekantovat."

Donna Olimpia 1898

Bolgheri Rosso Superiore "Millepassi" DOC 2018

James Suckling 94 / 100

0,75 l

1 350 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Supertoskánci
Zrání
24 měsíců ve francouzských sudech, šest měsíců v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Cabernet Sauvignon, Petit Verdot, Merlot

Prestižní Bolgheri Rosso kategorie Superiore. Millepassi v italském jazyce znamená „tisíc kroků“ a tento název odkazuje na starou římskou cestu vedoucí přes vinice Donna Olimpia 1898. Víno má intenzivní granátově červenou barvu a voní po borůvkách, ostružinách a také skořici, pepři a kávě. Noblesní víno, v ústech sametové a plné, s téměř nekonečnou dochutí.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno je produkováno z hroznů vinic v majetku vinařství Donna Olimpia 1898. Vinice se nachází v zóně Bolgheri, poblíž centrálního toskánského pobřeží. Půdu tvoří kombinace jílů a písku. Výnosy jsou redukovány na úroveň 50 hl/ha. Hrozny jsou sklízeny perfektně zralé od poloviny září až po začátek října, dle optimální vyzrálosti jednotlivých odrůd. Sklizeň probíhá ručně.  

Sklep: Alkoholická fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Nedlouho poté následuje malolaktická fermentace. Víno zraje 24 měsíců ve francouzských barikových sudech. Polovina jsou nové sudy, a polovina použité. Před uvedením do prodeje víno ještě leží půl roku na láhvi. Uzavřeno je klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2030

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička, jehněčí kotlety.

Přečtete si na našem blogu: Supertoskánská vína z Bolgheri

...

Donna Olimpia 1898

Název "Donna Olimpia 1898" zdejší usedlosti udělil v roce 1898 Gherardo della Gherardesca, který tak chtěl oslavit 25. výročí svatby se svou manželkou Olimpiou Alliatou. Moderní vinařství založené v roce 2002 zástupcem tradiční vinařské rodiny Guidem Folonarim tak ctí ducha a historii tohoto místa. Dnes vinařství Donna Olimpia 1898 disponuje 45 hektary vinic, při jejichž výsadbě se spolupracovalo s univerzitou v Miláně. Z červených odrůd ve vinicích najdete Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Pro bílá vína se používá Vermentino, Viognier a Petit Manseng. Vína vznikají v moderně vybaveném sklepě za použití technologií s minimálním dopadem na životní prostředí. Vinařství Donna Olimpia 1898 si velmi rychle získalo pozornost mezinárodní kritiky a milovníků vína po celém světě a dnes právem patří mezi hvězdy Bolgheri DOC.

Tip
sommeliera
"Vlajková loď vinařství a víno, které se pravidelně umísťuje mezi vůbec nejlepšími víny z regionu Bolgheri. Víno má skvělý potenciál k archivaci, před otevřením doporučuji nechat několik hodin vydýchat, případně dekantovat."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.