VIENI VIA COM ME Costa Toscana Rosso IGT 2018 BIO produkt

Toscani

VIENI VIA COM ME Costa Toscana Rosso IGT 2018

Falstaff 92 / 100

0,75 l

890 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
12 měsíců ve francouzských sudech tonneaux a 12 měsíců v láhvi
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Cabernet Franc

100% Cabernet Franc z nejlepších hroznů vinice Monteromboli, poblíž toskánského pobřeží. Ve skleničce zářivě červené víno, rubínového odstínu. Ve vůni je víno výrazné a pronikavé, ucítíte širokou paletu tónů červeného a tmavého peckového ovoce, tóny fialky a náznak kávy a koření. Na patře je víno plné a komplexní, s krásnou texturou, bohatým ovocným projevem a jemnými tříslovinami. Víno je dlouhé ve své dochuti, perfektně vyvážené.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vinice Monteromboli, umístěné v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem nedaleko od mořského pobřeží. Chladné mořské proudění přispívá k pozvolnějšímu dozrávání hroznů. Sklizeň probíhala ručně v polovině října. Réva je vedena v BIO režimu.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů, primární fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Macerace na slupkách trvala zhruba 20 dní. Před lahvováním víno zrálo 12 měsíců v 350 litrových francouzských dubových sudech tonneaux. Nefiltrováno.

Kdy vypít: 2022 - 2026

Doporučení v gastronomii: Ke zvěřině, smetanovým máčkám nebo hovězímu masu.

Toscani

Italský fotograf Oliviero Toscani se proslavil zejména svou prací na kontroverzních kampaních pro společnost Benetton. V 60. letech minulého století Oliveiro zakoupil usedlost v údolí poblíž toskánského pobřeží a jen pár kilometrů od dnes slavného Bolgheri. Postupně rozšiřoval okolní pozemky a tak kromě 4000 vysazených olivovníků najdete na panství koně plemene Appaloosa, prasata nebo krávy plemene Angus. Dlouho se tu také věnují chovu holubů. Součástí rodinného projektu se stalo i 12 hektarů vinic, které jsou vysazeny na pozemcích připomínající přírodní amfiteátr, v nadmořské výšce až 350 metrů nad mořem, na dohled od mořského pobřeží. Hlavní pěstovanou odrůdou je Syrah, který doplňuje Cabernet Franc nebo Petit Verdot. Ve vinařských počátcích pomáhal Oliveiru Toscanimu jeho přítel a slavný vinař Angelo Gaja, od roku 2014 má na starost produkci vín jeho syn Rocco. Vinařství Toscani se vymyká běžné představě o toskánských vínech, vína vznikají s minimálními dopady na životní prostředí, proces jejich vzniku je maximálně přirozený. Toscani dnes patří mezi italské hvězdy tzv. naturálních vín, tedy vín bez filtrace, čiření nebo přidané síry.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.