I TOSCANI Costa Toscana Rosso IGT 2021 BIO produkt

Toscani

I TOSCANI Costa Toscana Rosso IGT 2021

Falstaff 91 / 100

0,75 l

360 Kč s DPH
+
Skladem více než 100 ks
Zrání
6 měsíců v nerezových tancích
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Teroldego, Syrah

Víno I Toscani pojal Rocco jako poctu svému dědečkovi. Energické červené víno, povedená kombinace odrůd Syrah a Teroldego. Ve skleničce s jasně rubínově červeným odstínem s purpurovým okrajem. Ve vůni i chuti najdete paletu tónů připomínajících lesní ovoce a jemnou kořenitost typickou pro odrůdu Syrah. Tóny hřebíčku a černého pepře. Odrůda Teroldego zase přispívá typickým svěžím charakterem a tóny tmavých bobulovin a zemitosti. Středně plné, skvěle pitelné víno. Doslova mizí ze skleničky. Nefiltrováno, bez přidané síry.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z hroznů odrůd Syrah a Teroldego. Réva roste na vinicích Monteromboli a Olmaia, s výhledem na moře. Chladné mořské proudění přispívá k pozvolnějšímu dozrávání hroznů. Sklizeň probíhala ručně v polovině září.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů, primární fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. K modrým odrůdám se při fermentaci přidává malý podíl bílých odrůd Petit Manseng a Greco, s cílem podpořit svěžest výsledného vína. V případě odrůdy Syrah probíhala macerace zhruba 20 dní, u odrůdy Teroldego velmi krátce.  Víno zrálo půl roku v nerezu a následně půl roku na láhvi. Víno je nefiltrováno.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Zvěřina a různé úpravy hovězího masa.

Toscani

Italský fotograf Oliviero Toscani se proslavil zejména svou prací na kontroverzních kampaních pro společnost Benetton. V 60. letech minulého století Oliveiro zakoupil usedlost v údolí poblíž toskánského pobřeží a jen pár kilometrů od dnes slavného Bolgheri. Postupně rozšiřoval okolní pozemky a tak kromě 4000 vysazených olivovníků najdete na panství koně plemene Appaloosa, prasata nebo krávy plemene Angus. Dlouho se tu také věnují chovu holubů. Součástí rodinného projektu se stalo i 12 hektarů vinic, které jsou vysazeny na pozemcích připomínající přírodní amfiteátr, v nadmořské výšce až 350 metrů nad mořem, na dohled od mořského pobřeží. Hlavní pěstovanou odrůdou je Syrah, který doplňuje Cabernet Franc nebo Petit Verdot. Ve vinařských počátcích pomáhal Oliveiru Toscanimu jeho přítel a slavný vinař Angelo Gaja, od roku 2014 má na starost produkci vín jeho syn Rocco. Vinařství Toscani se vymyká běžné představě o toskánských vínech, vína vznikají s minimálními dopady na životní prostředí, proces jejich vzniku je maximálně přirozený. Toscani dnes patří mezi italské hvězdy tzv. naturálních vín, tedy vín bez filtrace, čiření nebo přidané síry.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.