Bolgheri Rosso "Varvara" DOC 2018
Tip
sommeliera
"Vínům z Bolgheri se někdy říká Supertoskánská. První vinice tu byly vysazeny teprve v roce 1944, ale zpoždění oproti jiným vinařským oblastem zdejší vinaři rychle dohnali a dnes prodávají některá z nejdražších a nejvyhledávanějších vín celé Itálie."

Castello di Bolgheri

Bolgheri Rosso "Varvara" DOC 2018

James Suckling 94 / 100 Robert Parker 93 / 100

0,75 l

730 Kč s DPH
+
Není skladem
Apelace
Supertoskánci
Zrání
14 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
14,5 %
Odrůda
Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah, Petit Verdot

Varvàra je v portfoliu vinařství od roku 2005, kdy se rozhodli na Castello Bolgheri nabídnout svým zákazníkům delikátní víno plné ovoce. Toto víno není potřeba dlouze archivovat, abyste si mohli vychutnat jeho krásu a eleganci. Ve vůni se široce rozkročuje a kombinuje ovocné tóny připomínající brusinky, jahody nebo višně, s tóny levandule nebo lékořice. Chuť je bohatá, vláčná a jemná, evokující sladké ovocné tóny. Najít v ní můžete brusinky, černý rybíz nebo jemnou stopu tabáku a koření. V závěru z vína vystupuje příjemná kyselina podporující svěží dochuť.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Vinařství obhospodařuje 50 hektarů vinic. Nejdůležitější odrůdou je na nich Cabernet Sauvignon, který má ve výsledných vínech 50 – 60% zastoupení. Vinařství dále pracuje s odrůdami Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot nebo Syrah. Réva je vedena v BIO režimu, roste v těsném sousedství s pozemky vinařství Tenuta San Guido (Sassicaia). Sklizeň hroznů probíhá ručně.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství přepraveny v malých bedýnkách, aby byl zachován jejich perfektní stav. Ve vinařství probíhá opětovná selekce jen perfektně vyzrálých bobulek. Alkoholické kvašení vín probíhá v nerezových tancích, u vín se nechá proběhnout malolaktická fermentace. Před nalahvováním víno zraje 14 měsíců v kvalitních francouzských barikových sudech.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Grilovaná vepřová krkovička, jehněčí kotlety.

Přečtete si na našem blogu: Supertoskánská vína z Bolgheri

...

Castello di Bolgheri

Vinařství Castello di Bolgheri sídlí ve stejnojmenném hradu, jehož historie sahá až do 15. století. V okolí středověké dominanty vinařství obhospodařuje 130 hektarů pozemků, z nichž 50 hektarů je osázeno révou a zbytek 6000 olivovníky. Nacházíme se v apelaci Bolgheri DOC a tak není překvapením, že prim ve vinicích hrají Bordeaux odrůdy. Nejdůležitější z nich je pro Castello di Bolgheri odrůda Cabernet Sauvignon, která má ve výsledných vínech 50 – 60 % zastoupení. Vinařství dále pracuje s odrůdami Merlot, Cabernet Franc, Petit Verdot nebo Syrah. Vinice se nachází poblíž věhlasných vinařství Ornellaia nebo Sassicaia. Mají jihozápadní orientaci a směřují k moři, jehož odpolední větry ochlazují révu během horkého letního počasí a pomáhají pozvolnějšímu a harmonickému vyzrávání hroznů. Mimořádné výsledky, jakých Federico Zileri dal Verme dosahuje ve svém vinařství, ocenili další kolegové z Bolgheri a v dubnu 2013 ho zvolili prezidentem konsorcia vinařů DOC Bolgheri.

 

Tip
sommeliera
"Vínům z Bolgheri se někdy říká Supertoskánská. První vinice tu byly vysazeny teprve v roce 1944, ale zpoždění oproti jiným vinařským oblastem zdejší vinaři rychle dohnali a dnes prodávají některá z nejdražších a nejvyhledávanějších vín celé Itálie."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.