Cabernet "Campo alla Giostra" Bolgheri DOC 2015
Tip
sommeliera
"Červená vína z Bolgheri svým charakterem velmi připomínají velká vína z Bordeaux. Proto je tato část Toskánska vyhledávávna milovníky vín po celém světě. Cabernet Sauvignon je tu nejrozšířenější odrůdou."

Donna Olimpia 1898

Cabernet "Campo alla Giostra" Bolgheri DOC 2015

0,75 l

890 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Supertoskánci
Zrání
18 měsíců v sudech z francouzského sudu, pak šest měsíců v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Cabernet Sauvignon

V tomto případě dostáváte 100% Cabernet Sauvignon a víno jako řemen! Ve skleničce intenzivní rubínově červená barva s fialovými nuancemi. Vůně je doslova opulentní, vrstevnatá, s tóny černého rybízu, ostružin, pepře, kakaa a lékořice. Chuť je plná, harmonická a hřejivá. Prim v ní hrají krásně koncentrované ovocné tóny. Víno s velkým archivačním potenciálem.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Toskánsko

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Vinice: Víno je produkováno z hroznů vinic v majetku vinařství Donna Olimpia 1898. Vinice se nachází v zóně Bolgheri, poblíž centrálního toskánského pobřeží. Půdu tvoří kombinace jílů a písku. Výnosy jsou redukovány na úroveň 60 hl/ha. Hrozny odrůdy Cabernet Sauvignon jsou sklízeny perfektně zralé začátkem října. Sklizeň probíhá ručně.  

Sklep: Alkoholická fermentace probíhá v nerezových tancích za kontrolované teploty. Nedlouho poté následuje malolaktická fermentace. Víno zraje rok a půl ve francouzských barikových sudech. Polovina jsou nové sudy, a polovina použité. Před uvedením do prodeje víno ještě leží půl roku na láhvi. Uzavřeno je klasickým korkovým uzávěrem.

Kdy vypít: 2021 - 2025

Doporučení v gastronomii: Jehněčí nebo zvěřina na houbách nebo lanýžích.

Přečtete si na našem blogu: Supertoskánská vína z Bolgheri

...

Donna Olimpia 1898

Název "Donna Olimpia 1898" zdejší usedlosti udělil v roce 1898 Gherardo della Gherardesca, který tak chtěl oslavit 25. výročí svatby se svou manželkou Olimpiou Alliatou. Moderní vinařství založené v roce 2002 zástupcem tradiční vinařské rodiny Guidem Folonarim tak ctí ducha a historii tohoto místa. Dnes vinařství Donna Olimpia 1898 disponuje 45 hektary vinic, při jejichž výsadbě se spolupracovalo s univerzitou v Miláně. Z červených odrůd ve vinicích najdete Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Merlot, Syrah a Petit Verdot. Pro bílá vína se používá Vermentino, Viognier a Petit Manseng. Vína vznikají v moderně vybaveném sklepě za použití technologií s minimálním dopadem na životní prostředí. Vinařství Donna Olimpia 1898 si velmi rychle získalo pozornost mezinárodní kritiky a milovníků vína po celém světě a dnes právem patří mezi hvězdy Bolgheri DOC.

Tip
sommeliera
"Červená vína z Bolgheri svým charakterem velmi připomínají velká vína z Bordeaux. Proto je tato část Toskánska vyhledávávna milovníky vín po celém světě. Cabernet Sauvignon je tu nejrozšířenější odrůdou."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.