LOLI Costa Toscana Rosato IGT 2022 BIO produkt

Toscani

LOLI Costa Toscana Rosato IGT 2022

0,75 l

490 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
10,5 %
Odrůda
Syrah

Rosato "Lolì" je toskánské šumivé víno z provincie Pisa založené 100% na hroznech odrůdy Syrah. Víno je dělané starou metodou ancestrale, je tedy lahvováno s kvasničními kaly, stylem připomíná oblíbené Pét-naty. Víno má růžovou barvu a v jeho vůni ucítíte tóny červeného rybízu a malin, okvětní lístky růží a tóny grepu nebo zelených jablek. V chuti je svěží a lehčí, s jemným krémovým perlením a rybízovým závěrem. Vysoce pitelné víno, podávejte dobře vychlazené. Nefiltrováno, bez přidané síry.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 8  - 10 °C

Vinice: Víno pochází z hroznů odrůdy Syrah, sklizených brzy, konkrétně v polovině srpna. Vinice se nazývá Monteromboli, réva na ní roste v nadmořské výšce 300 metrů nad mořem.  Hrozny byly sklízeny ručně.

Sklep: Výběr a kontrola perfektně zralých hroznů, primární fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. Víno se vytváří metodou ancestrale, se zbytkovým cukrem se před ukončením kvašení stáčí do lahví, uzavře se pod korunku a vzniklé bublinky jsou ve skutečnosti vedlejším produktem prvotního kvašení. Je nefiltrováno, bez přidané síry.

Kdy vypít: 2024 - 2025

Doporučení v gastronomii: Slané koláče, saláty, smažené ryby, předkrmy s mořskými plody.

...

Toscani

Italský fotograf Oliviero Toscani se proslavil zejména svou prací na kontroverzních kampaních pro společnost Benetton. V 60. letech minulého století Oliveiro zakoupil usedlost v údolí poblíž toskánského pobřeží a jen pár kilometrů od dnes slavného Bolgheri. Postupně rozšiřoval okolní pozemky a tak kromě 4000 vysazených olivovníků najdete na panství koně plemene Appaloosa, prasata nebo krávy plemene Angus. Dlouho se tu také věnují chovu holubů. Součástí rodinného projektu se stalo i 12 hektarů vinic, které jsou vysazeny na pozemcích připomínající přírodní amfiteátr, v nadmořské výšce až 350 metrů nad mořem, na dohled od mořského pobřeží. Hlavní pěstovanou odrůdou je Syrah, který doplňuje Cabernet Franc nebo Petit Verdot. Ve vinařských počátcích pomáhal Oliveiru Toscanimu jeho přítel a slavný vinař Angelo Gaja, od roku 2014 má na starost produkci vín jeho syn Rocco. Vinařství Toscani se vymyká běžné představě o toskánských vínech, vína vznikají s minimálními dopady na životní prostředí, proces jejich vzniku je maximálně přirozený. Toscani dnes patří mezi italské hvězdy tzv. naturálních vín, tedy vín bez filtrace, čiření nebo přidané síry.

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.