Franciacorta Rose DOCG Brut BIO produkt
Tip
sommeliera
"Poznávacím znakem vinařství Mirabella je výraznější zastoupení odrůdy Pinot bianco. Odrůda je vysazena hned na 12 hektarech a do budoucna ve vinařství na tomto nemíní nic měnit."

Mirabella

Franciacorta Rose DOCG Brut

0,75 l

630 Kč s DPH
+
Skladem méně než 10 ks
Apelace
Franciacorta
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 36 měsíců
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Odrůda
Pinot Nero (45%), Chardonnay (45%) a Pinot Bianco

Krásné růžové bublinky tvořené směsí odrůd Pinot Nero (45%), Chardonnay (45%) a Pinot Bianco. Víno má intenzivní růžovou barvu a velmi elegantní vůni malin a fialky na pozadí s tóny jablek a vanilky. V chuti příjemně svěží a komplexní, s tóny připomínajícími rebarboru, červené peckoviny nebo grep. Delikátní a návykové pití.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vína z vinařství Mirabella pochází z vlastních 45 hektarů vinic a zhruba stejné viniční plochy v dlouholetém pronájmu. Mirabella funguje maximálně ohleduplně vůči životnímu prostředí. Vinice jsou vedeny čistě organicky a bez použití mědi. Každá z odrůd se sklízí dle doby zralosti hroznů, jako poslední na řadu přichází Pinot nero. Sklizeň probíhá ručně a do vinařství v malých přepravkách míří pouze zdravé a dokonale zralé hrozny.

Sklep: Ve vinařství probíhá jemné lisování hroznů, fermentace probíhá v betonových tancích za přirozeně kontrolované teploty. Vinifikace každé z odrůd probíhá zvlášť. Víno v láhvi zraje minimálně 36 měsíců na kvasnicích a degorzáž se provádí tři měsíce před uvedením vína na trh. Vína z vinařství Mirabella jsou minimálně sířena. Zatímco běžně je v italských šumivých vínech úroveň siřičitanů  kolem 90 mg/l, ve vínech od Mirabelly je to jen zhruba 35 až 40 mg/l.

Kdy vypít: 2023 - 2024

Doporučení v gastronomii: Kuřecí maso, krémové zeleninové risotto, sushi.

Přečtěte si na našem blogu: Šumivý ráj aneb návštěva vinařství Mirabella Franciacorta

...

Mirabella

Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco.

Tip
sommeliera
"Poznávacím znakem vinařství Mirabella je výraznější zastoupení odrůdy Pinot bianco. Odrůda je vysazena hned na 12 hektarech a do budoucna ve vinařství na tomto nemíní nic měnit."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.