Franciacorta Rose DOCG Brut BIO produkt
Tip
sommeliera
"Poznávacím znakem vinařství Mirabella je výraznější zastoupení odrůdy Pinot bianco. Odrůda je vysazena hned na 12 hektarech a do budoucna ve vinařství na tomto nemíní nic měnit."

Mirabella

Franciacorta Rose DOCG Brut

0,75 l

630 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Apelace
Franciacorta
Zrání
klasická metoda kvašení v uzavřené láhvi min. 36 měsíců
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Odrůda
Pinot Nero (45%), Chardonnay (45%) a Pinot Bianco

Krásné růžové bublinky tvořené směsí odrůd Pinot Nero (45%), Chardonnay (45%) a Pinot Bianco. Víno má intenzivní růžovou barvu a velmi elegantní vůni malin a fialky na pozadí s tóny jablek a vanilky. V chuti příjemně svěží a komplexní, s tóny připomínajícími rebarboru, červené peckoviny nebo grep. Delikátní a návykové pití.

Druh vína: suché

Druh vína: šumivé víno

Oblast: Lombardie

Ideální teplota: 6  - 9 °C

Vinice: Vína z vinařství Mirabella pochází z vlastních 45 hektarů vinic a zhruba stejné viniční plochy v dlouholetém pronájmu. Mirabella funguje maximálně ohleduplně vůči životnímu prostředí. Vinice jsou vedeny čistě organicky a bez použití mědi. Každá z odrůd se sklízí dle doby zralosti hroznů, jako poslední na řadu přichází Pinot nero. Sklizeň probíhá ručně a do vinařství v malých přepravkách míří pouze zdravé a dokonale zralé hrozny.

Sklep: Ve vinařství probíhá jemné lisování hroznů, fermentace probíhá v betonových tancích za přirozeně kontrolované teploty. Vinifikace každé z odrůd probíhá zvlášť. Víno v láhvi zraje minimálně 36 měsíců na kvasnicích a degorzáž se provádí tři měsíce před uvedením vína na trh. Vína z vinařství Mirabella jsou minimálně sířena. Zatímco běžně je v italských šumivých vínech úroveň siřičitanů  kolem 90 mg/l, ve vínech od Mirabelly je to jen zhruba 35 až 40 mg/l.

Kdy vypít: 2023 - 2024

Doporučení v gastronomii: Kuřecí maso, krémové zeleninové risotto, sushi.

Přečtěte si na našem blogu: Šumivý ráj aneb návštěva vinařství Mirabella Franciacorta

...

Mirabella

Region Franciacorta DOCG, to jsou špičková italská šumivá vína vyráběná tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi. Nejen Italové jsou do těchto vín doslova zbláznění. Vinařství Mirabella, které v roce 1979 založil Teresio Schiavi, se velmi rychle zařadilo mezi nejzajímavější producenty této nevelké oblasti. Postupným rozšiřováním se dostalo až na stávajících 56 hektarů vinic, v rámci kterých hospodaří udržitelným způsobem s respektem k přírodě. Od roku 2012 pak vinařství využívá pouze energie z obnovitelných zdrojů. Vína z produkce vinařství Mirabella se vyznačují elegancí a čistotou, absolutně pro ně platí označení „vína z hroznů“, tedy vína bez přidaných aditiv. Vinařství také mimo jiné jako první v Itálii nalahvovalo šumivé víno bez jakýchkoliv alergenů nebo přidané síry (“Elite” Extra Brut Franciacorta DOCG). V naší nabídce naleznete trojici vín - Franciacorta Brut, dále Satèn Franciacorta, tedy 100% Chardonnay a noblesní Cuvée Demetra Brut 2009, tvořené odrůdami Chardonnay a Pinot bianco.

Tip
sommeliera
"Poznávacím znakem vinařství Mirabella je výraznější zastoupení odrůdy Pinot bianco. Odrůda je vysazena hned na 12 hektarech a do budoucna ve vinařství na tomto nemíní nic měnit."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.