Marche Rosso "Pelago" IGT 2017
Tip
sommeliera
"Pelago se na seznam nejvyhledávanějších italských vín světa zapsalo v roce 1997, kdy hned ve svém prvním ročníku získalo trofej pro nejlepší červené víno na International Wine Challenge v Londýně."

Umani Ronchi

Marche Rosso "Pelago" IGT 2017

0,75 l

860 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
14 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Montepulciano, Cabernet Sauvignon a Merlot

Vinařství Umani Ronchi víno Pelago uvedlo na trh jako obdobu tz. supertoskánských vín. V tomto případě jde o kombinaci odrůd Montepulciano, Cabernet Sauvignon a Merlot. Noblesní „super-marchigiano“ má hlubokou, temně purpurovou barvu. Jeho vůně je elegantní a koncentrovaná, evokující černé třešně, čokoládu, listy tabáku a exotické koření. V chuti je bohatě strukturované a velkorysé, s pevnými tříslovinami, dobře vyváženou pikantní kyselinkou a dlouhým dozníváním.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice, ze které Pelago pochází, se nachází na pozemku v obci Osimo, v nadmořské výšce asi 100-150 metrů nad mořem, na svahu orientovaném na jihovýchod. Terén, který začal jako mořské útvary z období pleiocén-pleistocén, se skládá z velmi hluboké půdy, velmi hlubokých, křídových jílovitých hlín. Sklizeň probíhá ručně. Začíná na začátku září odrůdou Merlot, pokračuje na konci měsíce odrůdou Cabernet Sauvignon a končí u odrůdy Montepulciano v průběhu října.

Sklep: Hrozny jsou zbaveny stopek a lehce rozdrceny, poté fermentovány při 27-29 °C v ocelových fermentačních tancích, po dobu 14-15 dnů na přírodních kvasinkách. Po jablečno-mléčné fermentaci je víno přemístěno do 225 litrových dubových sudů ke zrání po dobu 14 měsíců. Po naplnění do lahví se Pelago nechá dále stárnout v prostředí s kontrolovanou teplotou po dobu asi 12 měsíců.

Kdy vypít: 2020 - 2027

Doporučení v gastronomii: Flank nebo rib-eye steak.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Pelago se na seznam nejvyhledávanějších italských vín světa zapsalo v roce 1997, kdy hned ve svém prvním ročníku získalo trofej pro nejlepší červené víno na International Wine Challenge v Londýně."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.