Marche Rosso "Pelago" IGT 2017
Tip
sommeliera
"Pelago se na seznam nejvyhledávanějších italských vín světa zapsalo v roce 1997, kdy hned ve svém prvním ročníku získalo trofej pro nejlepší červené víno na International Wine Challenge v Londýně."

Umani Ronchi

Marche Rosso "Pelago" IGT 2017

0,75 l

850 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
14 měsíců v sudech barrique
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Montepulciano, Cabernet Sauvignon a Merlot

Vinařství Umani Ronchi víno Pelago uvedlo na trh jako obdobu tz. supertoskánských vín. V tomto případě jde o kombinaci odrůd Montepulciano, Cabernet Sauvignon a Merlot. Noblesní „super-marchigiano“ má hlubokou, temně purpurovou barvu. Jeho vůně je elegantní a koncentrovaná, evokující černé třešně, čokoládu, listy tabáku a exotické koření. V chuti je bohatě strukturované a velkorysé, s pevnými tříslovinami, dobře vyváženou pikantní kyselinkou a dlouhým dozníváním.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinice, ze které Pelago pochází, se nachází na pozemku v obci Osimo, v nadmořské výšce asi 100-150 metrů nad mořem, na svahu orientovaném na jihovýchod. Terén, který začal jako mořské útvary z období pleiocén-pleistocén, se skládá z velmi hluboké půdy, velmi hlubokých, křídových jílovitých hlín. Sklizeň probíhá ručně. Začíná na začátku září odrůdou Merlot, pokračuje na konci měsíce odrůdou Cabernet Sauvignon a končí u odrůdy Montepulciano v průběhu října.

Sklep: Hrozny jsou zbaveny stopek a lehce rozdrceny, poté fermentovány při 27-29 °C v ocelových fermentačních tancích, po dobu 14-15 dnů na přírodních kvasinkách. Po jablečno-mléčné fermentaci je víno přemístěno do 225 litrových dubových sudů ke zrání po dobu 14 měsíců. Po naplnění do lahví se Pelago nechá dále stárnout v prostředí s kontrolovanou teplotou po dobu asi 12 měsíců.

Kdy vypít: 2020 - 2027

Doporučení v gastronomii: Flank nebo rib-eye steak.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Pelago se na seznam nejvyhledávanějších italských vín světa zapsalo v roce 1997, kdy hned ve svém prvním ročníku získalo trofej pro nejlepší červené víno na International Wine Challenge v Londýně."

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.