"L'Arcione" Rosso delle Venezie IGT 2017 Raritní víno
Tip
sommeliera
Do skleničky dostanete plné a robustní červené víno, tvořené kombinací dvou typických místních odrůd Pignolo a Schiopettino. Skvěle doplní hovězí maso nebo zvěřinu, ale vychutnáte si ho i jen tak.

La Tunella

"L'Arcione" Rosso delle Venezie IGT 2017

0,75 l

660 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
3 roky v 500l tonneaux sudech a následně rok v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Pignolo, Schiopettino

Vlajková loď vinařství La Tunella, kombinace lokálních odrůd 50 % Pignolo a 50 % Schioppettino. Barva vína je rubínově červená, s výraznými granátovými odlesky. Na nose je L'Arcione komplexní a intenzivní, s tóny tmavého ovoce, zejména černých třešní, černého rybízu nebo švestek, doplněné o tóny lékořice a jemnou stopu kouře. V chuti je víno plné a strukturované, hřejivé, s vyzrálým elegantním tříslem a svěží kyselinou. Hned prvním douškem víno nadchne svou bohatou ovocností, velkorysým, ale zároveň přímočarým a moderním projevem. Perfektní partner pro gastronomické párování.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Friuli

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vlastních vinic vinařství La Tunella. Jde o kombinaci odrůd Schiopettinno a Pignolo. Zdejší podmínky přejí produkci bílých vín. Půda je tvořena opukou a pískovcem a je také známá jako „ponca“. Typicky se nachází v kopcovitých vinicích zóny Friuli Orientale. Hustota výsadby dosahuje 5000 rostlin na hektar. Sklizeň probíhá října. 

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a vinifikace obou odrůd probíhá zvlášť. Po rozemletí probíhá macerace se slupkami a fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích. Následně víno směřuje do 500 litrových sudů tonneaux, kde víno leží zhruba tři roky. Na konci zrání je smíchán finální blend vína a po krátkém odpočinku víno míří do lahví, v nich zraje další rok.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Hovězí maso, uzeniny, zvěřina, vyzrálé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Refosco nebo Ribolla? Odrůdy a vína Friuli

...

La Tunella

Velmi uznávané rodinné vinařství z Friuli, jehož historie začala před více než 50 lety. Spolu se svou matkou dnes vinařství vedou bratři Massimo a Marco Zorzettigové. La Tunella disponuje 70 hektary vlastních vinic, vysazených na typické kombinaci pískovce a slínu, které se zde říká „ponca“. Ze 70 % jsou vysazeny bílé odrůdy jako Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Friulano, Ribolla Gialla a Malvasia. Z červených odrůd se vinařství zaměřuje zejména na místní odrůdy Refosco del Peduncolo Rosso, Schiopettino a Pignolo. Bílá vína jsou většinou zpracovávána v nerezových tancích, pro zrání červených se používají francouzské dubové sudy. Legendární jsou jejich cuvée – bílé Biancosesto a červené L'Arcione. La Tunella reprezentuje tradiční přístup a odrůdy regionu Colli Orientali del Friuli, kvalitou vín se řadí k absolutní špičce.

Tip
sommeliera
Do skleničky dostanete plné a robustní červené víno, tvořené kombinací dvou typických místních odrůd Pignolo a Schiopettino. Skvěle doplní hovězí maso nebo zvěřinu, ale vychutnáte si ho i jen tak.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.