"L'Arcione" Rosso delle Venezie IGT 2017 Raritní víno
Tip
sommeliera
Do skleničky dostanete plné a robustní červené víno, tvořené kombinací dvou typických místních odrůd Pignolo a Schiopettino. Skvěle doplní hovězí maso nebo zvěřinu, ale vychutnáte si ho i jen tak.

La Tunella

"L'Arcione" Rosso delle Venezie IGT 2017

0,75 l

670 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
3 roky v 500l tonneaux sudech a následně rok v láhvi
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
14 %
Odrůda
Pignolo, Schiopettino

Vlajková loď vinařství La Tunella, kombinace lokálních odrůd 50 % Pignolo a 50 % Schioppettino. Barva vína je rubínově červená, s výraznými granátovými odlesky. Na nose je L'Arcione komplexní a intenzivní, s tóny tmavého ovoce, zejména černých třešní, černého rybízu nebo švestek, doplněné o tóny lékořice a jemnou stopu kouře. V chuti je víno plné a strukturované, hřejivé, s vyzrálým elegantním tříslem a svěží kyselinou. Hned prvním douškem víno nadchne svou bohatou ovocností, velkorysým, ale zároveň přímočarým a moderním projevem. Perfektní partner pro gastronomické párování.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Friuli

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Vinice: Víno pochází z vlastních vinic vinařství La Tunella. Jde o kombinaci odrůd Schiopettinno a Pignolo. Zdejší podmínky přejí produkci bílých vín. Půda je tvořena opukou a pískovcem a je také známá jako „ponca“. Typicky se nachází v kopcovitých vinicích zóny Friuli Orientale. Hustota výsadby dosahuje 5000 rostlin na hektar. Sklizeň probíhá října. 

Sklep: Hrozny se sklízejí ručně a vinifikace obou odrůd probíhá zvlášť. Po rozemletí probíhá macerace se slupkami a fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích. Následně víno směřuje do 500 litrových sudů tonneaux, kde víno leží zhruba tři roky. Na konci zrání je smíchán finální blend vína a po krátkém odpočinku víno míří do lahví, v nich zraje další rok.

Kdy vypít: 2021 - 2026

Doporučení v gastronomii: Hovězí maso, uzeniny, zvěřina, vyzrálé sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Refosco nebo Ribolla? Odrůdy a vína Friuli

...

La Tunella

Velmi uznávané rodinné vinařství z Friuli, jehož historie začala před více než 50 lety. Spolu se svou matkou dnes vinařství vedou bratři Massimo a Marco Zorzettigové. La Tunella disponuje 70 hektary vlastních vinic, vysazených na typické kombinaci pískovce a slínu, které se zde říká „ponca“. Ze 70 % jsou vysazeny bílé odrůdy jako Sauvignon Blanc, Pinot Grigio, Friulano, Ribolla Gialla a Malvasia. Z červených odrůd se vinařství zaměřuje zejména na místní odrůdy Refosco del Peduncolo Rosso, Schiopettino a Pignolo. Bílá vína jsou většinou zpracovávána v nerezových tancích, pro zrání červených se používají francouzské dubové sudy. Legendární jsou jejich cuvée – bílé Biancosesto a červené L'Arcione. La Tunella reprezentuje tradiční přístup a odrůdy regionu Colli Orientali del Friuli, kvalitou vín se řadí k absolutní špičce.

Tip
sommeliera
Do skleničky dostanete plné a robustní červené víno, tvořené kombinací dvou typických místních odrůd Pignolo a Schiopettino. Skvěle doplní hovězí maso nebo zvěřinu, ale vychutnáte si ho i jen tak.

Ohodnoťte tento produkt

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.