Umani Ronchi

"Campo San Giorgio" Conero Riserva DOCG 2017

0,75 l

1 290 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
20 měsíců v dubových sudech
Potenciál vína
určené k uložení
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Montepulciano

Vlajková loď vinařství v limitované produkci 3000 lahví odkazuje svým názvem na unikátní historickou polohu s jihovýchodní orientací a půdou bohatou na vápenec. Víno má sytou rubínovou barvu s fialovými odlesky na okraji. Vůně je koncentrovaná primárně ovocná s tóny zralých třešní, červeného rybízu nebo švestek. Její bohatost doplňují květinové tóny připomínající lékořici a lehká kořenitost. V chuti se krásně spojují tóny lehce nasládlých červených peckovin, živá kyselina a hedvábné taniny. Víno je delší, příjemně energické a s dalším potenciálem vyzrávat a vyvíjet se.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 14  - 16 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Vinná réva pro víno Campo San Giorgio je stará v průměru kolem 15 let, vinice směřuje na jihovýchod a je vysazena ve výšce asi 150 metrů nad mořem. Terén, pocházející z mořských útvarů z období pleiocén-pleistocén, sestává z velmi hluboké, křídové jílovité hlíny. Hrozny jsou sklízeny ručně do malých přepravek v průběhu října.

Sklep: Odstopkované hrozny a malé procento celých hroznů fermentují bez drcení v nerezových tancích na přírodních kvasinkách při teplotě 28‐30 °C, po dobu 14‐16 dnů. Po dokončení jablečno-mléčné fermentace víno zraje 12 měsíců v malých sudech a dalších 12 měsíců ve velkých sudech. Víno neprochází žádným čiřením ani filtrací. Po lahvování se Campo San Giorgio nechá asi 8–10 měsíců ležet v prostředí s kontrolovanou teplotou.

Kdy vypít: 2020 - 2027

Doporučení v gastronomii: Hovězí steak na pepři.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.