Montepulciano d´Abruzzo "Montipagano" DOC 2022 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Italové mají Montepulciano velmi rádi, i proto patří s 31 000 hektary do desítky nejvysazenějších odrůd této země. Popularita této odrůdy se konstantně drží velmi vysoko a v poslední dekádě dokonce její výsadby vzrostly o dalších několik procent."

Umani Ronchi

Montepulciano d´Abruzzo "Montipagano" DOC 2022

0,75 l

230 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu a poté krátce v dubových sudech
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Montepulciano

Ve skleničce se můžete těšit na červené víno výrazného rubínového odstínu. Vůně je intenzivní, ovocitá, evokující lesní plody, zejména ostružiny, do které se mísí lehká kořenitost a peprnost, jež se projevují i na výborně strukturovaném patře, jehož doznívání je mírně lékořicové až eukalyptové.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Réva je vysazena na půdě s dokonalou rovnováhou mezi pískem a jílem a s dobrou jihozápadní orientací. Leží v nadmořské výšce asi 200 metrů. Hustota výsadby se pohybuje kolem 1600 rostlin na hektar. Vinice je vedena v BIO režimu, hrozny se sklízí ručně do malých přepravek.

Sklep: Po odstopkování a jemném lisování se mošt nechá 10/12 dní kvasit při teplotě 26 - 28°C v nerezových tancích. Jakmile je ukončeno alkoholové kvašení, víno prochází jablečno-mléčnou fermentací. Část vína následně zraje v dubových sudech, část v nerezu.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené hovězí či jehněčí maso, zvěřina a tvrdé zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Italové mají Montepulciano velmi rádi, i proto patří s 31 000 hektary do desítky nejvysazenějších odrůd této země. Popularita této odrůdy se konstantně drží velmi vysoko a v poslední dekádě dokonce její výsadby vzrostly o dalších několik procent."

Ohodnoťte tento produkt

Další vína z vinařství

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.