Montepulciano d´Abruzzo "Montipagano" DOC 2021 BIO produkt
Tip
sommeliera
"Italové mají Montepulciano velmi rádi, i proto patří s 31 000 hektary do desítky nejvysazenějších odrůd této země. Popularita této odrůdy se konstantně drží velmi vysoko a v poslední dekádě dokonce její výsadby vzrostly o dalších několik procent."

Umani Ronchi

Montepulciano d´Abruzzo "Montipagano" DOC 2021

0,75 l

220 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu a poté krátce v dubových sudech
Potenciál vína
k okamžité konzumaci
Obsah alkoholu
13 %
Odrůda
Montepulciano

Ve skleničce se můžete těšit na červené víno výrazného rubínového odstínu. Vůně je intenzivní, ovocitá, evokující lesní plody, zejména ostružiny, do které se mísí lehká kořenitost a peprnost, jež se projevují i na výborně strukturovaném patře, jehož doznívání je mírně lékořicové až eukalyptové.

Druh vína: suché

Ideální teplota: 15  - 17 °C

Barva vína: červené víno

Oblast: Marche

Vinice: Réva je vysazena na půdě s dokonalou rovnováhou mezi pískem a jílem a s dobrou jihozápadní orientací. Leží v nadmořské výšce asi 200 metrů. Hustota výsadby se pohybuje kolem 1600 rostlin na hektar. Vinice je vedena v BIO režimu, hrozny se sklízí ručně do malých přepravek.

Sklep: Po odstopkování a jemném lisování se mošt nechá 10/12 dní kvasit při teplotě 26 - 28°C v nerezových tancích. Jakmile je ukončeno alkoholové kvašení, víno prochází jablečno-mléčnou fermentací. Část vína následně zraje v dubových sudech, část v nerezu.

Kdy vypít: 2022 - 2024

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené hovězí či jehněčí maso, zvěřina a tvrdé zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

Umani Ronchi

Vinařství Umani Ronchi založil v roce 1957 Gino Umani Ronchi a za svoje sídlo si zvolil město Cupramontana ležící v srdci produkce vín Verdicchio Classico. Od roku 1990 společnost řídí jeho syn Michele. Ze 110 ha vinic produkuje Verdicchio Classico, z dalších 60 hektarů Rosso Conero a konečně v Colline Teramane sousední oblasti Abruzzo, kde od roku 2002 Umani Ronchi vlastní panství o 30 hektarech, se pěstuje Montepulciano d'Abruzzo, které jako první a jediné víno z této vinařské zóny získalo označení DOCG tohoto regionu. Vinařství patří mezi nejvýznamější výrobce vín v regionu Marche, jeho vína se vyváží do desítek zemí světa.

Tip
sommeliera
"Italové mají Montepulciano velmi rádi, i proto patří s 31 000 hektary do desítky nejvysazenějších odrůd této země. Popularita této odrůdy se konstantně drží velmi vysoko a v poslední dekádě dokonce její výsadby vzrostly o dalších několik procent."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 6 lahví

Při objednání alespoň 6 lahví máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.