Montepulciano d´Abruzzo DOC 2020
Tip
sommeliera
"Montepulciano patří mezi nejoblíbenější odrůdy v Itálii. Ve střední části Itálie se z ní dělají krásná tělnatá červená vína plná šťavnatých ovocných tónů. Odrůda je velmi úzce spjata s regionem Abruzzo, kde aktuálně tvoří zhruba polovinu všech vinic."

La Valentina

Montepulciano d´Abruzzo DOC 2020

James Suckling 91 / 100

0,75 l

320 Kč s DPH
+
Skladem více než 10 ks
Zrání
v nerezu
Potenciál vína
s potenciálem 2 až 5 let
Obsah alkoholu
13,5 %
Odrůda
Montepulciano

Krásně ovocné Montepulciano, které zaujme svým přímočarým a čistým projevem. Barva je výrazně rubínová s fialovými odlesky. Ve vůni lze objevit tóny červeného ovoce, jako je červený rybíz nebo maliny. Nechybí jemné kořenité tóny pepře a hřebíčku. V chuti je víno středně plné, působí sametově, připomíná borůvky, třešně nebo lékořici. Krásně energické a živé tříslo podporuje vysokou pitelnost tohoto vína.

Druh vína: suché

Barva vína: červené víno

Oblast: Abruzzo

Ideální teplota: 12  - 14 °C

Vinice: Víno pochází z vinic v majetku vinařství La Valentina. Odrůdu Montepulciano d’Abruzzo tu pěstují celkem na 30 hektarech, na vinicích s převážně jílovitou půdou. Orientace je jižní, jihozápadní, průměrné stáří révy 30 let. Nadmořská výška vinic 150 – 400 m.n.m. Réva je vedena tradičním způsobem vysoko, prostřednictvím tzv. pergola abruzzese. Sklizeň probíhá ručně, od poloviny záři. Výnosy jsou omezeny na 80 hl/ha.

Sklep: Hrozny jsou do vinařství dopraveny v malých bedýnkách, aby nedošlo k jejich porušení. Po jemném lisování probíhá macerace a fermentace za kontrolované teploty v nerezových tancích, po dobu zhruba 10 dní. Následně víno zraje z větší části v nerezu, asi 20 % vína pak zraje ve velkých sudech ze slavonského dubu o objemu 25 hl.

Kdy vypít: 2022 - 2025

Doporučení v gastronomii: Grilované nebo pečené hovězí či jehněčí maso, zvěřina a tvrdé zrající sýry.

Přečtěte si na našem blogu: Francouzi mají Merlot, Italové Montepulciano

...

La Valentina

Fattoria La Valentina je relativně nové vinařství, které otevřelo své dveře v roce 1990 v objektu staré vinařské firmy z 80. let minulého století v regionu Abruzzy v obci Spoltore ležící na západ od města Pescara severně od stejnojmenné řeky. Založili je bratři Sabatino, Roberto a Andrea Di Properzio. Region Abruzzy se rozkládá po obou březích řeky Aterno (řecky Aternos), která získává jméno Pescara podle svého soutoku poblíž stejnojmenného hlavního města regionu. Oblasti dominují impozantní horské hřebeny pohoří Gran Sasso a Maiella. Toto rodinné vinařství se věnuje pěstování a vinifikaci autochtonních odrůd révy vinné na udržitelných zemědělských a technologických postupech s minimálními zásahy chemie, pesticidů a umělých hnojiv do díla přírody. Mikroklimatické vinohradnické podmínky jsou ovlivněny přímořskými faktory, jelikož úzké pásmo mezi mořem a horami činí pouhých 20-25 km.

Tip
sommeliera
"Montepulciano patří mezi nejoblíbenější odrůdy v Itálii. Ve střední části Itálie se z ní dělají krásná tělnatá červená vína plná šťavnatých ovocných tónů. Odrůda je velmi úzce spjata s regionem Abruzzo, kde aktuálně tvoří zhruba polovinu všech vinic."

Ohodnoťte tento produkt

Podobné produkty

300+
různých vín

Vybíráme to nejlepší z Itálie a všechna vína pečlivě ochutnáváme. V současnosti zastupujeme více než 50 vinařství.

Sleva 100 Kč
na první nákup

Zaregistrujte se u nás a jako bonus dostanete 100 Kč poukaz na první nákup.

Doprava zdarma
od 2500 Kč

Při objednávce alespoň za 2500 Kč máte dopravu po celé České republice zdarma.

Věrnostní
program

Odměníme Vás za věrnost. Za opakované nákupy můžete získat trvalou slevu až 12 %.